Obraz meksykańskiej Fridy Kahlo i obraz francuskiego Pierre'a Soulagesa pobiły rekordy aukcji w Sotheby's we wtorkowy wieczór w Nowym Jorku.
Belgijski artysta, słynny ze swojego komiksu Le Chat, do czerwca będzie wystawiał na Polach Elizejskich wielkie posągi z brązu. Zdaniem niektórych jest to “szczyt tandety”.
Podczas lockdownu kolekcjonerzy nabywają stare dzieła sztuki, grafiki i rzeźby po najwyższych cenach, po tym jak przez długi czas byli spychani na margines przez wszechobecną sztukę współczesną.
W latach 2021 i 2023 planowane są wystawy poświęcone cywilizacji minojskiej i postimpresjonistom.
„Rosyjska” aukcja Christie's w Londynie zebrała w poniedziałek ponad 8,4 miliona funtów szterlingów, jak podaje RIA Novosti przedstawicielka domu aukcyjnego.
Pracownicy Wydziału ds. Restytucji Dóbr Kultury działającego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego ustalili, że w jednym z warszawskich domów aukcyjnych wystawiono na sprzedaż zabytkowy obiekt, który w sierpniu 2002 roku w wyniku włamania
Przed gmachem głównym CIA, organizacji od razu już kojarzącej się z tajemnicami i szyframi, stoi monument z zakodowaną wiadomością. Do dzisiaj nikt nie rozwikłał jego zagadki.
• Fascynujące wideo pokazuje, jak artyści tworzą postacie z czystego ciasta • Prace wykonywane są przez dwòch artystòw z Dancakes •Aby pokazać cieniowanie i zrobić realistyczne naleśniki, chłopaki wykorzystują różne kolory ciasta