Obraz meksykańskiej Fridy Kahlo i obraz francuskiego Pierre'a Soulagesa pobiły rekordy aukcji w Sotheby's we wtorkowy wieczór w Nowym Jorku.
Juan González od sprzedawcy chorizo przeszedł do pracy przy produkcji filmu „Doctor Strange 2”.
Podczas lockdownu kolekcjonerzy nabywają stare dzieła sztuki, grafiki i rzeźby po najwyższych cenach, po tym jak przez długi czas byli spychani na margines przez wszechobecną sztukę współczesną.
Skóra jest największym organem, jaki mamy, dlatego można ją wykorzystać jako nieskończone płótno i niewyczerpane źródło (optycznych) iluzji, pomagające rozwinąć kreatywność.
W dobie (dez)informacji i manipulacji mediami, w której żyjemy, wydaje nam się, że nie jesteśmy kontrolowani, zastanówmy się jednak nad rolą portali społecznościowych, gazet i kanałów telewizyjnych.
W latach 2021 i 2023 planowane są wystawy poświęcone cywilizacji minojskiej i postimpresjonistom.
Mistrz abstrakcji powraca do Fundacji, tym razem w pełnej upiornej formie: wystawie zaprojektowanej dla internetu.
Pracownicy Wydziału ds. Restytucji Dóbr Kultury działającego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego ustalili, że w jednym z warszawskich domów aukcyjnych wystawiono na sprzedaż zabytkowy obiekt, który w sierpniu 2002 roku w wyniku włamania
Jeden z najbardziej znanych obrazów pędzla brytyjskiego artysty Banksy’ego, przedstawiający małpy rozprawiające w brytyjskim parlamencie, został sprzedany w miniony czwartek na londyńskiej aukcji za bagatela 11 mln euro.
Belg z Liege kilka lat temu przypadkiem kupił oryginał Rembrandta za €500. Informację o tym rozpowszechniła gazeta „The Brussels Times”.

Strony