Wielu rodziców dzieci w wieku szkolnym skarży się, że ich pociechy nie chcą czytać, że nie interesuje ich wspólne czytanie itd. Zapominają jednak o tym, że to właśnie oni jako pierwsi powinni zaszczepić w małych ludziach tę sympatię do książek.
Literatura dla dzieci to tak samo ważny dział literatury ogólnej jak każdy inny. Zalicza się tu bajki, baśnie, wiersze, krótkie wierszyki, a nawet ilustrowane książeczki-zabawki dla najmłodszych. Tak, to też jest literatura!
 Walentynki już dawno za nami i mało kto o nich pamięta. Na szczęście wiosna sprzyja miłości, romantycznym spacerom i wielkim uczuciom. Dla tych, do których los jeszcze się nie uśmiechnął, jest rozwiązanie.
Laureatami Literackiej Nagrody Nobla w 2019 roku zostali Olga Tokarczuk i Peter Handtke. W związku ze skandalem, w wyniku którego w 2018 roku literackiego Nobla nie przyznano w ogóle, w tym roku wyłoniono dwóch laureatów.
Niektórzy mają problem z wiarą, że literatura piękna może być pisana z perspektywy dziecka. Jedno jest pewne – nie czytali Swamplandii!.
"Fakty i mity w ekonomii" to tytuł, który wystarczająco obrazuje, czego dotyczy publikacja amerykańskiego profesora. Pozycja jest o tyle wartościowa, że meandry gospodarki tłumaczy w przystępny, a zarazem ciekawy sposób. Autor, Thomas Sowell,
Aby dotrzeć do Blackwater należy udać się z Norwich drogą Yarmouth Road, mijając osiedla mieszkaniowe, lśniące szkła parku biznesowego i plątaninę rond. Po dalszej stronie Postwick,
Nikt nie wie, jak wygląda, jak brzmi jej prawdziwe nazwisko, ile dokładnie ma lat. Skoro nie pokazuje się w telewizji ani nie pozuje do sesji zdjęciowych w kolorowych magazynach, może w ogóle nie istnieje? Tak czy owak, Elena Ferrante to jedna z
Kłótnie, niewierność, rozwody, złamane serca… Jak piękny byłby świat, gdyby można było uniknąć w związku tego typu dramatów. Książę spotkałby księżniczkę, swoją bratnią duszę i wszyscy żyliby długo i szczęśliwie.
Odcinek serialu dokumentalnego Storyville pt. The Great Literary Scandal: The JT Lero Story przedstawia niezwykłą historię transseksualnego pisarza, będącego ulubieńcem środowiska literackiego – aż do momentu odkrycia, że jest on postacią wymyśloną

Strony