Leonardo DiCaprio zwraca uwagę na koniec świata w nowym filmie

(ZRZUT EKRANU / FRANCEINFO)

 

Komedia przedstawia losy naukowca, który odkrywa kometę mającą uderzyć w Ziemię. Film „Don’t look up” ma ukazać się 24 grudnia na platformie Netflix. Zwiastun filmu już teraz wzbudza emocje.
 

Mimo iż chodzi o film komediowy, główny wątek jest bardzo ciężki, bo dotyczy nadchodzącego końca świata. Film „Don’t look up”, realizowany przez Adama McKay’a, będzie dostępny na platformie Netflix już 10 grudnia w Stanach Zjednoczonych i 24 grudnia a na całym świecie. Wypuszczony w ten weekend zwiastun jest pozytywnie oceniany, szczególnie za sprawą obecności aktora Leonarda DiCaprio. Wciela się on w rolę naukowca, który odkrył kometę zmierzającą prosto ku Ziemi. To kometa tego samego typu co ta, która odpowiedzialna za wyginięcie dinozaurów. Jednak nikt nie zdaje się tym przejmować - prezydent Stanów Zjednoczonych oznajmia, że nie jest to pierwsza kometa z którą ma do czynienia, dziennikarze traktują to jako anegdotę, a miliarderów interesuje jedynie wydobycie rzadkich metali z powierzchni asteroidy.

DON'T LOOK UP : DÉNI COSMIQUE | Bande-annonce officielle VF | Netflix France - YouTube

W filmie nikt nie zdaje sobie sprawy ze zbliżającego się niebezpieczeństwa. Właśnie z tą ignorancją zmaga się bohater grany przez DiCaprio. Jak przekonać ludzi, że działania są niezbędne, mimo iż koniec świata nie jest widoczny na pierwszy rzut oka? To pytanie może kojarzyć się z innym zjawiskiem. „Komedia jest analogią do katastrofy klimatycznej z którą mamy do czynienia. Pojawia się zatem pytanie o to, jak my - jako gatunek, jako społeczeństwo, jako kultura - zachowujemy się wobec nadchodzącego armagedonu?” - pyta aktor podczas projekcji filmu w Los Angeles. Temat zmian klimatycznych jest bliski jego sercu, ponieważ mężczyzna od lat zajmuje się tym tematem. W 2016 był producentem filmu dokumentalnego „Czy czeka nas koniec?”, który wylicza zagrożenia klimatyczne grożące światu.

Aktor, po powrocie ze Szczytu Klimatycznego COP26 w Glasgow, oświadcza, że nie jest optymistycznie nastawiony. Ma jednak nadzieję, że humorystyczne podejście do tematu zmian klimatycznych może spowodować reakcję. „Zaakceptowałem rolę z nadzieją na rozpoczęcie konwersacji, by sektor prywatny oraz władza w końcu podjęły działanie.”

Rezultat: zwiastun jest hitem na portalach społecznościowych.

A co przedstawia? Głównie imponującą obsadę: Ariana Grande, Meryl Streep, Jennifer Lawrence, Cate Blanchett, czy Timothée Chalamet.

Być może hollywoodzki zabieg jest potrzebny do tego, by wynieść ważny temat na pierwsze strony gazet.

Autor: 
Tłum. Izabela Sieg
Źródło: 

Avec le film "Don’t Look Up", Leonardo DiCaprio voudrait qu’on s’intéresse un peu à la fin du monde et donc au dérèglement climatique (francetvinfo.fr)

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
7 + 10 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.