Koncert charytatywny, podczas którego razem z rodziną możesz cieszyć się recytacją i muzyką

Koncert charytatywny, podczas którego razem z rodziną możesz cieszyć się recytacją i muzyką klasyczną

Do 5 grudnia w internecie dostępne będą archiwalne nagrania z koncertu charytatywnego Toppan "Kotoba no Shirabe", podczas którego profesjonalni autorzy opowiadań, w tym niezależna spikerka Masako Shindo, czytali przy akompaniamencie muzyki klasycznej. Wykonywane utwory związane są ze światami snutych opowieści, co sprawia, że osoby, które nie są zaznajomione z muzyką klasyczną, wciąż mogą cieszyć się koncertem, dlatego jest to wydarzenie tak przyjemne dla rodziny.

Tegoroczny koncert był trzynastym tego typu wydarzeniem. Odbył się on 31 października w Toppan Hall w Tokio, a jego główną producentką była Masako Shinda. Oprócz Pani Shindo, pojawiła się także spikerka Motoyo Yamane oraz aktorki Misako Konno i Kie Nakai.

Do czytanych utworów należą między innymi „Love Music Novel” i „Portret of Matilde: Love Music Novel 2”, oba napisane przez pisarkę Sawako Agawę. Przedstawiają dramaty związane ze słynnymi piosenkami. Masako Shindo i inni ze wzruszeniem czytali historie o Mahlerze i Elgarze.

W akompaniamencie występowały altowiolistka Yoshiko Kawamoto oraz pianista Haruo Uesugi. Czytaniom towarzyszyć będzie "Adagietto" z V Symfonii Mahlera oraz "Love's Greeting" Elgara.

Koncerty odbywają się od 2008 roku, a ich celem jest poprawa umiejętności czytania i pisania w krajach rozwijających się, w szczególności ku wsparciu alfabetyzacji matek wychowujących małe dzieci, ciężarnych i karmiących. Dochód przekazywany jest na projekt SMILE ASIA prowadzony przez Azjatyckie Centrum Kultury UNESCO (ACCU) w Kambodży.

Bilety na koncert kosztują 2500 jenów.

 

Autor: 
Zofia Miecznikowska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
3 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.