Hollywoodzki gwiazdor Chadwick Boseman pośmiertnie doceniony nagrodą filmową

Zdjęcie: Gage Skidmore / Wikimedia Commons

Gwiazdor filmu „Czarna Pantera” Chadwick Boseman został pośmiertnie wyróżniony ważną nagrodą filmową w Ameryce.

Amerykańskie Stowarzyszenie Aktorów Filmowych SAG podczas wirtualnego wydarzenia wybrało Bosemana, który zmarł w wieku 43 lat na raka w sierpniu ubiegłego roku, jako zwycięzcę w kategorii „Najlepszy aktor” za jego rolę w dramacie „Ma Rainey: Matka bluesa”. Razem SAG rozdało późnym niedzielnym wieczorem (tamtejszego czasu) nagrody w 13 kategoriach.

Jako najlepszą aktorkę drugoplanową stowarzyszenie wybrało Youn Yuh-jung z Południowej Koreii za jej występ w filmie „Minari”. W tej kategorii była również nominowana dwunastoletnia, pochodząca z Berlina Helena Zengel. Uczennicę można zobaczyć w westernie „Nowiny ze świata” u boku Toma Hanksa. Hanks gra tam posłańca z 1870 roku, który spotyka Johannę (Zengel), sierotę wychowaną przez lud indiański.

Dalsze nagrody

Jako najlepszą aktorkę w mini-serialu wybrano Anyę Taylor-Joy. Wyróżnienie otrzymała za swoją rolę w serialu Netflixa „Gambit królowej”. Taylor-Joy grała w nim osieroconą Beth Harmon, która wyrasta na światowej sławy szachistkę i równocześnie walczy z uzależnieniem.

Nagrody, które w tym roku po raz 27. rozdaje renomowane Stowarzyszenie Aktorów Filmowych, uchodzą za zapowiedzi zaplanowanego na koniec kwietnia rozdania Oskarów. Dla przykładu, w poprzednich latach statuetki SAG-u za najlepsze role pierwszoplanowe otrzymali Joaquin Phoenix („Joker”) oraz Renée Zellweger („Judy”) - a krótko potem zostali nagrodzeni również Oskarami.

Autor: 
tłum. Joanna Niemczyk
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
14 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.