Elton John nagrywał z Metallicą

Zdjęcie: Wikimedia Commons

Elton John najwidoczniej współpracował z Metallicą podczas pandemii koronawirusa, jak ujawnił we własnym programie radiowym.

Jak wiadomo, legendarny piosenkarz, autor tekstów i pianista Elton John prowadził własny program z „Rocket Hour” w stacji radiowej Apple Music 1. W najnowszej edycji ujawnił swojemu gościowi SG Lewisowi, że nagrał coś z Metallicą. Niestety 74-latek nie powiedział, co to właściwie było.

Mglista współpraca

„Właśnie coś zrobiłem razem z Metallicą” – ujawnił Elton John. „Podczas tego lockdownu pracowałem z Gorillaz i innymi ludźmi. Nie nagrywałem swoich piosenek, ale robiłem świetne rzeczy z innymi.” Ponieważ nie jest jasne, o czym dokładnie autor piosenek mówi, spekulacje na ten temat się rozpowszechniają.  Jedno jest oczywiste, że John mówił o swojej współpracy z Miley Cyrus, która jest znana z tworzenia albumu z coverami Metallici. W tym celu dokonała również reinterpretacji „Nothing Else Matters” wraz z Eltonem Johnem na fortepianie.

Ściśle mówiąc, oznaczałoby to, że Elton nie zrobił nic z Metallicą. Może myślał, że zrobi coś z nimi, podczas gdy tak chodziło o Miley Cyrus. Inną możliwością jest oczywiście to, że Elton John faktycznie nagrał coś z Metallicą. Biorąc pod uwagę trwającą pandemię i związane z nią lockdowny w różnych krajach, jest mało prawdopodobne spotkać się twarzą w twarz. Współpraca musiała mieć miejsce wirtualnie; Elton mógł na przykład nagrać swoje utwory fortepianowe w Wielkiej Brytanii, a następnie wysłać je do USA.

Kiedy Lars Urlich spotkał się z Eltonem podczas koncertu Metalliki z San Francisco Symphony Orchestra, napisał na Instagramie: „To więcej niż inspirujące spędzenie wieczoru w towarzystwie jednego z największych kompozytorów i artystów wszechczasów… Dziękuję Elton za wielkoduszność i przytulną atmosferę!”

Autor: 
Karolina Nadolna
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
6 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.