Książki, które pokochały miliony - 5 subiektywnie najlepszych pozycji Colleen Hoover

W romansach jest coś takiego, że lubimy je czytać, tylko każdy inne. Niektórzy lubią te "kioskowe", od nieznanych autorów, które czyta się szybko i nie wymagają angażowania szarych komórek (całkowicie normalne i zrozumiałe). Niektórzy sięgają jedynie po klasykę i to w nich odnajdują swoją idealną lekturę. 

Faktycznie, stare romanse mają w sobie coś magicznego. Jako czytelnicy zadajemy sobie pytanie: czy dziś ktoś umie tak pisać? Pragniemy książek, które będą współczesne, ale jednocześnie chwycą nas za serce z taką umiejętnością, jak robią to klasyki. 

Autorką takich romansów jest bez wątpienia Colleen Hoover, chociaż oczywiście to kwestia sporna. Zdecydowanej większości przypada jednak do gustu, a jej książki zapadają w pamięci. Po którą z nich sięgnąć? Najlepiej po każdą, ale poniżej przedstawiam moją skromną subiektywną opinię, na temat najlepszych książek współczesnej królowej romansów. 

1. It ends with us (2016)

Prawdopodobnie najtrudniejsza książka, z jaką Hoover musiała się zmierzyć i nie bez powodu przez wielu uważana za najlepszą. Pozycja obowiązkowa dla każdej młodej i dojrzałej kobiety, bo poruszająca tak ważny temat jak przemoc domowa. Główna bohaterka jest uosobieniem wszystkich dzieci, które patrzyły na ojców-potworów. Jest także żywym obrazem tego, jak trudne doświadczenia dzieciństwa wpływają na dorosłe życie i do powielania jakich błędów prowadzą. Przede wszystkim jednak, autorka stawia pytanie: Czy można coś zrobić, aby przerwać to błędne koło? 

2. Confess (2015)

Pozycja trochę lżejsza od poprzedniej, ale nie mniej wartościowa. To jest ta książka, która pozostawia ludzi całkowicie zdruzgotanych brutalną prawdą co do świata. Oprócz rodzącego się uczucia między dwojgiem ludzi, którzy skrywają bolesną przeszłość, Hoover serwuje nam najbardziej skrywane sekrety ludzi (które podobno są prawdziwe) i malarza, który przelewa je na płótna. Zarówno Owen jak i Auburn stoją przed trudnym wyborem: ich miłość jest prawdziwa, ale uczucie do kogoś innego przysłania im szanse na szczęśliwy związek. 

3. Wszystkie nasze obietnice (2018)

Wszystkie bajki kończą się ślubem, a to, co trwa później owiane jest tajemnicą. Dlatego tym razem dostajemy historię trwającego już małżeństwa, a jednocześnie - historię rodzącej się miłości, pełnej obietnic i nadziei na szczęśliwe życie. Sięgając po tę książkę można przygotować się na złamane serce. Wiele czytelników uważa ją za najdojrzalszą powieść autorki, bo faktycznie porusza trudny temat: ludzi, którzy okazują się nieidealni dla idealnej miłości. Bohaterowie nie są w stanie dotrzymać składanych sobie obietnic, bo ogranicza ich po prostu bycie człowiekiem. Hoover we wzruszający sposób opisuje również uczucia kobiety, której największym pragnieniem jest macierzyństwo, pozostające marzeniem nie do spełnienia. 

4. Maybe someday (2014)

Wydaje się niemożliwym kochać dwie osoby jednocześnie. Właściwie, to kłóci się z definicją miłości. Po raz kolejny autorka zmusza nas do przemyśleń w kwestii tego uczucia. Tych bohaterów połączy wspólna pasja, a także świadomość, że wzajemnie mogą stworzyć coś pięknego (nie tylko muzycznie). Wydaje się, jakby ich spotkanie zostało opóźnione przez zły los. W momencie, gdy jedno z nich ma miłosne zobowiązania, odnajdują w sobie bratnie dusze. Oprócz kolejnej emocjonalnej książki, czytelnik ma szansę zapoznać się ze stworzonymi na potrzeby historii piosenek, a jeśli zakocha się w bohaterach za bardzo, może sięgnąć po kontynujace: Maybe now i Maybe not. 

5. Ugly love (2014) 

Największą zaletą tej książki jest to, że czyta się ją szybko. Czasem aż za szybko. Po prostu z każdą kolejną stroną jesteśmy jej ciekawi coraz bardziej i, po raz kolejny, autorka nie zawodzi. Rozwiązanie tajemnicy może wydawać się nierealne, ale tylko dlatego, że jest jak historia, którą słyszymy w wiadomościach - smutna, ale odległa od nas. Nie zastanawiamy się, co jest dalej. Ta ksiażka daje nam odpowiedź. Emocjonalnie bardziej skupia się na mężczyźnie niż kobiecie. To on jest postacią z tajemniczą przeszłością, która wpływa na jego teraźniejszość. Tate, jako kobieta kochająca, musi się z tym zmierzyć, nie pozostając w tym bez szwanku. A sam czytelnik do końca nie wie, jak to wszystko się skończy.

Autor: 
Kaja Świątkowska
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
6 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.