Znamy datę gali rozdania nagród Grammy 2022. Organizatorzy powracają do kalendarza sprzed pandemii

Organizatorzy gali rozdania nagród Grammy podali datę uroczystości, która odbędzie się w 2022 roku. W tym roku, ze względu na pandemię, zdecydowano się przesunąć wydarzenie ze stycznia na marzec.

Jak poinformowała the Recording Agency, przyszłoroczna gala rozdania nagród Grammy odbędzie się 31 stycznia w the Staples Centre w Los Angeles. Wydarzenie będzie można oglądać na żywo.

Gala rozdania nagród Grammy zazwyczaj odbywa się na samym początku roku. Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczne show zostało przełożone ze stycznia na marzec.

Data kolejnej gali, 31 stycznia 2022 roku, oznacza więc powrót do zwyczajnego harmonogramu Grammy. Wcześniej, w 2020 roku, show miało miejsce 26 stycznia, zaś w 2019 roku – 10 lutego.

W Stanach Zjednoczonych, wydarzenie będzie transmitowane na żywo przez stację CBS i potrwa do około 5:30 nad ranem czasu polskiego. Galę będzie można również obejrzeć na platformach Paramount+ oraz ViacomCBS Streaming, który uruchomiono w marcu tego roku.

Tegoroczną galę prowadził z Los Angeles Trevor Noah. Billie Eilish zdobyła nagrodę w kategorii Nagranie Roku za singiel „Everything I wanted”, a Taylor Swift została uhonorowana statuetką za Najlepszy Album „Folklore”. Z kolei Megan Thee Stallion królowała w aż 3 kategoriach: Najlepszy nowy artysta, Najlepszy występ rapowy oraz Najlepsza piosenka rapowa. Statuetkę w kategorii Najlepszy występ popowy, solo, otrzymał Harry Styles za piosenkę „Watermelon Sugar”. Tym samym Styles został pierwszym artystą z brytyjskiego zespołu One Direction, który otrzymał nagrodę Grammy.

Autor: 
Clémence Michallon / Tłumaczenie: Martyna Kawska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
10 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.