Piękny i wzruszający dramat o trzech bliskich osobach

Historia z powieści Jonasa Hassena Khemirisa „Allt jag inte minns” została przedstawiona w nacechowanym teatralnie, dobrze zagranym miniserialu. „Allt jag inte minns” to miniserial składający się z trzech części. Znajdziemy w nim artystów takich jak: Piotr Marciniak, Armand Mirpour, Pernilla August, Siham Shurafa, Pablo Leiva Wenger oraz Kjell Wilhelmsen.

Wydana w 2015 roku i obdarzona Nagrodą Augusta powieść Jonasa Hassena Khemirisa została przedstawiona w formie melancholijnego serialu, składającego się z trzech części. Warto podkreślić tutaj doskonałą grę aktorów oraz bogaty język.

Samuel grany przez Armanda Mirpour ginie młodo w wypadku samochodowym. Jego mama, w której rolę wciela się Pernilla August, dowiaduje się, że mógł on umyślnie wjechać w drzewo, po czym próbuje dowiedzieć się, co mogło skłonić do tego jej syna. Spotyka się z najbliższymi osobami z jego życia. W tym gronie są między innymi dwie osoby, które go kochały – jednak gardzą sobą nawzajem. To niepasujący nikomu pół-gangster Vandad, w którego osobę wciela się Pablo Leiva Wenger, jako najlepszy przyjaciel Samuela oraz starsza, przyszła pani adwokat Siham Shurafa w roli Laidy, z którą Samuel był w związku.

Śledząc przeszłość, dowiadujemy się, że istnieje wiele różnych wersji „prawdy”, a krucha dusza jest uwięziona w dramacie skupiającym wokół siebie 3 osoby.

Reżyserka Beata Gårdeler wraz ze scenarzystą Piotrem Marciniakiem opowiadają piękną, przepełnioną egzystencjonalnym smutkiem przełomową historię – która dzięki wyjątkowo literackiemu podejściu oraz spartańskiej estetyce staje się dziełem graniczącym między sztuką teatralną a serialem telewizyjnym.

Autor: 
Karolina Fjellborg Tłumaczenie: Marzena Mamuszka

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
6 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.