Wszystko co wiemy o nowym filmie na podstawie „Mortal Kombat” – fabuła, obsada, zwiastun i więcej

Film na podstawie „Mortal Kombat” zbliża się wielkimi krokami, a fani cieszą się po raz kolejny zobaczyć filmową wersję gry. Wielu było miło zaskoczonych niedawno wypuszczonym zwiastunem, który nie skąpił przelewem krwi i zabójstwami klasyfikacji R charakterystycznymi dla oryginału. Film wydaje się być brutalnym podejściem do tematu, z fabułą skupioną wokół oryginalnych postaci z gry takich jak Sub-Zero, Scorpion, Lui Kang, Sonya Blade, Shang Tsung, Raiden czy Goro. Lewis Tan zagra główną rolę, a reżyserem jest Simon McQuoid.

Greg Russo i David Callaham są odpowiedzialni za scenariusz.

Co pojawiło się w zwiastunie?

Zwiastun nowego „Mortal Kombat” zaskoczył fanów brutalnymi scenami walki i ukłonem do oryginalnych gier oraz filmu z 1995 roku. Pojawiły się m.in. kultowa fraza Scorpiona (‘Get over here!) i nawiązanie do muzyki z filmu. Pojawiły się też głębsze nawiązania, tak jak pojawienie się Noob Saibot’a czy wyjaśnienie dlaczego Jax potrzebuje robotycznych rąk. Wszystko wydaje się bardzo autentyczne, od wyglądu postaci po ich charakterystyczne metody pokonywania przeciwników takie jak Kano wyrywający czyjeś serce czy ognisty smok Lui Kang’a.

 

O czym będzie film?

Fabuła ma skupiać się na mistrzu mieszanych sztuk walki Cole Young’u, który jest tropiony przez Sub-Zero z klanu zabójców Lin-Kuei. Aby go powstrzymać, Young szuka pomocy u grupy wojowników mającej bronić ziemię przed siłami z innych światów.

 

Jakie postacie z „Mortal Kombat” pojawią się w filmie?

Wygląda na to, że film będzie skupiał się na oryginalnych postaciach z gry oraz kilku przedstawionych później. Główna postać, Cole Young, został stworzony specjalnie dla filmu, ale reszta została wzięta prosto z gier. Wśród już znanych postaci pojawić się mają:

 • Sonya Blade (pierwsza gra)
 • Kano (pierwsza gra)
 • Raiden (pierwsza gra)
 • Goro (pierwsza gra)
 • Scorpion (pierwsza gra)
 • Liu Kang (pierwsza gra)
 • Shang Tsung (pierwsza gra)
 • Jax Briggs (Mortal Kombat II)
 • Sub-Zero (Mortal Kombat II)
 • Kung Lao (Mortal Kombat II)
 • Mileena (Mortal Kombat II)
 • Kabal (Mortal Kombat 3)

 

Kto zagra w nowym “Mortal Kombat”?

Nadchodzący film ma świetną obsadę. Lewis Tan zagra Cole Young’a, Jessica McNamee Sonyę Blade, Josh Lawson Kano, i Tadanobu Asano Raiden’a.

Mehcad Brooks pojawi się jako Jax Briggs, Ludi Lin jako Liu Kang i Chin Han jako Shang Tsung.

Joe Taslim zgarnął rolę Sub-Zero, Hiroyuki Sanada Scorpion’a, Max Huang Kung Lao, Sisi Stringer zagra rolę Mileeny, Daniel Nelson Kabal’a i Elissa Cadwell Nitarę.

Reżyserem filmu jest Simon McQuoid. Będzie to jego pełnometrażowy debiut – wcześniej reżyserował głównie reklamy. Scenarzysta Greg Russo prosił fanów o zaufanie do reżysera, mówiąc: „Jeśli ktokolwiek wątpi, że Simon McQuoid zachowa klimat oryginału „Mortal Kombat”, wystarczy spojrzeć na reklamy gier, które wcześniej wyreżyserował. Jego zwiastun „Michaela” na PS3 porusza mnie zawsze, gdy go oglądam.”

 

Kiedy premiera „Mortal Kombat”?

Na obecną chwilę, „Mortal Kombat” ma wyjść 16 kwietnia w Stanach Zjednoczonych w kinach i na HBO Max, gdzie będzie dostępny przez miesiąc. Fani w Wielkiej Brytanii również liczą na premierę w serwisach streamingowych, gdyż HBO Max jest dostępne tylko w Stanach, ale na tą chwilę nic nie zostało potwierdzone.

 

Gdzie mogę obejrzeć „Mortal Kombat” z 1995?

Wersja z 1995 jest dostępna na Amazon Prime do 1 marca. Później będzie można ją wykupić na YouTube i Google Play za około 20 złotych.

 

Ile jest filmów na podstawie gry?

Oprócz tego nadchodzącego, istnieją dwa filmy na podstawie „Mortal Kombat”. Obydwa miały swoje premiery ponad 20 lat temu, więc łatwo zrozumieć dlaczego fani ekscytują się nową wersją. „Mortal Kombat” wyszło w 1995, a „Mortal Kombat: Unicestwienie” dwa lata później w 1997. Ten pierwszy uzyskał mieszane recenzję od krytyków, ale był dużym sukcesem w box office, zarabiając 122 miliony dolarów kosztując tylko 18.

Fani byli nieco zawiedzeni brakiem brutalnych scen walki ze względu na klasyfikację PG-13, ale film i tak okazał się hitem. „Unicestwienie” z drugiej strony było negatywnie przyjęte i przez krytyków, i przez fanów, i okazało się porażką w box office zarabiając 51 milionów z budżetem 30.

„Mortal Kombat” będzie miał swoją premierę 16 kwietnia.

Autor: 
Louise Griffin Tłumaczenie: Karolina Schittko

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
11 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.