Waleri Meladze chce występować w szpitalach covidowych

Zasłużony rosyjski artysta Waleri Meladze chce występować w szpitalach covidowych. Poinformował o tym na swoim Instagramie.

Piosenkarz zwrócił się do lekarzy z Moskwy i regionu moskiewskiego słowami: "Chciałbym prosić was o pozwolenie na przyjazd do oddziałów covidowych w waszych szpitalach i proszę o pozwolenie na dostęp do «czerwonej strefy»".

Wykonawca wyjaśnił, że byłby szczęśliwy, dając wsparcie moralne dla lekarzy i pacjentów. Podkreślił, że ta prośba nie jest próbą autoreklamy. "Chcę być w pobliżu, chcę pomóc i wykorzystać moją siłę, możliwości i umiejętności" — zauważył.

Wcześniej Meladze wezwał artystów estradowych do bojkotu nagrań noworocznych programów telewizyjnych, aby zwrócić uwagę obywateli na muzyków, którzy stracili pracę z powodu pandemii koronawirusa. Następnie porzucił pomysł bojkotu sylwestrowych zabaw w telewizji, wątpiąc, że protest ten będzie popularny wśród artystów. Artysta estradowy przyznał, że wzywał do bojkotu "hipotetycznie " i po prostu "zarzucił przynętę".

Autor: 
Tłum. Michał Wójtowicz
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.