Emily w Paryżu: Pomimo negatywnej reakcji ze strony widzów, twórca Darren Star “nie przeprasza”

Tytuł oryginalny: Emily w Paryżu: Pomimo powszechnie negatywnej reakcji ze strony widzów, twórca Darren Star “nie przeprasza” za banały ukazane w serialu

Komediodramat zebrał wiele negatywnych opinii, ale wciąż cieszy się popularnością wśród części odbiorców.

Twórca Emily w Paryżu (Emily in Paris), Darren Star, broni serialu zawierającego klisze dotyczące Francuzów.

W tym odcinkowym komediodramacie, który pojawił się na Netflixie na początku tego miesiąca, w rolę amerykańskiej ekspatki przybyłej do Paryża w ramach pracy wciela się Lily Collins. Pomimo ogromu negatywnych opinii krytyków, serial okazał się hitem Netflixa.

Potępiają go w szczególności francuscy krytycy, za jego obraźliwe przedstawienie Paryżanów jako “podłych snobów”.

“Serial sprowadza mieszkańców stolicy do podłych snobów noszących torebki Birkin i zapalających papierosa od razu po wyjściu z siłowni”, napisało “MadmoiZelle” w swojej recenzji.

W nowym wywiadzie z "The Hollywood Reporter”, Star nie chciał przeprosić za stereotypy dotyczące Francuzów, które znalazły się w komediodramacie.

“Ten serial to list miłosny dla Paryża widzianego oczami amerykańskiej dziewczyny, która nigdy wcześniej w nim nie była”, powiedział.

“Pierwszą rzeczą, jaką zauważa, są stereotypy, ponieważ wszystko widziane jest z jej perspektywy. Nie zamierzam przepraszać za ukazanie Paryża w superlatywach. To piękne miasto i chciałem stworzyć serial, który będzie tego wizytówką.”

Wielu fanów telewizji rozczarowała emisja Emily w Paryżu na platformie Netflix, podczas kiedy uznane seriale, takie jak GLOW, zostały odwołane.

W jednogwiazdkowej recenzji, Ed Cumming z “The Independent” ostrzegł wszystkich, którzy nigdy wcześniej nie zawitali do Francuskiej stolicy, aby “omijali” ten “straszliwy” serial.

Autor: 
Ellie Harrison Tłum. Julia Karoń
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
3 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.