Filharmonia Narodowa przełożyła koncerty inauguracyjne

W piątek 2 października w Filharmonii Narodowej miało odbyć się otwarcie nowego sezonu. Jednak dyrekcja FN  z powodu potwierdzonego przypadku zachorowania na COVID-19 u jednego z artystów Orkiestry Filharmonii Narodowej, podjęła decyzję o przełożeniu koncertów inauguracyjnych.

Dyrektor Wojciech Nowak podjął decyzję o odwołaniu konferencji prasowej na otwarcie nowego sezonu artystycznego oraz dwóch koncertów inauguracyjnych, które  miały się odbyć 2 i 3 października. Powodem takiej decyzji jest potwierdzony przypadek COVID-19 u jednego z artystów Orkiestry Filharmonii Narodowej. Dyrekcja FN podjęła decyzję o przełożeniu koncertów na 29 i 30 października 2020 roku.

            Zgodnie z wytycznymi rządu widownia wypełniona miała być jedynie do połowy, co dla warszawskiej filharmonii oznacza 600 miejsc. Wiadomo, że wszystkie bilety zarówno na piątkowy, jak i sobotni koncert zostały wyprzedane.

            „Bilety zakupione na koncerty 2 i 3 października zachowują ważność odpowiednio 29 i 30 października, ale w związku ze zmianą terminu przysługuje również prawo do ich zwrotu” — informuje Filharmonia Narodowa.

            Przełożony zostaje również wykład wprowadzający — Andrzej Sułek o programie koncertów opowie w czwartek 29 października. Wykład otwarty będzie dla posiadaczy biletów zarówno na koncert czwartkowy, jak i jego piątkowe powtórzenie oraz dla członków Klubu Przyjaciół Filharmonii. Transmisja internetowa koncertu zaplanowana jest na 30 października.

            Aktualna sytuacja najbardziej daje się we znaki członkom orkiestry, która od momentu wprowadzenia lockdownu zagrała tylko kilka koncertów, w tym na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Filharmonia Narodowa jest instytucją państwową, której budżet stanowią przede wszystkim dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i właśnie to umożliwia jej utrzymanie etatów zarówno muzyków, jak i pracowników administracji.

Autor: 
Karolina Przewoźniak
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.