Disney kończy historyczną markę 20th Century Fox

Walt Disney położył kres jednej z najpopularniejszych marek w świecie rozrywki – 20th Century Fox.

Legendarny Dom Myszki Miki zmienił nazwę jednego ze swoich studiów telewizyjnych na 20th Television. Było to następstwem styczniowej decyzji, kiedy to zmieniono nazwę osiemdziesięciopięcioletniej firmy 20th Century Fox na 20th Century Studios.

W zeszłym roku Disney dokończył wartej 71,3 miliarda dolarów (ok. 270 miliardów złotych) transakcji, kupując większość aktywów należącej do Ruperta Murdocha marki Fox. Firma zmieniła nazwy również innych swoich marek, wliczając w to zmianę ABC Studios i ABC Signature Studios na ABC Signature, podczas gdy Fox 21 Television stanie się Touchstone Television.

 „Nowe nazwy i logo oznaczają nowy początek dla ABC Signature, 20th Television i Touchstone Television, ponieważ uhonorowują ich bogatą historię i moc kreatywności The Walt Disney Company” – oznajmił w oświadczeniu Craig Hunegs – dyrektor studiów telewizyjnych Disneya.

Zarówno 20th Century TV, jak i filmy spod tej marki zachowają słynny motyw przewodni z fanfarami i oświetlone reflektorami logo.

Hity telewizyjne

20th Century Fox Television, którego historia sięga roku 1949, stał się domem dla kilku najpopularniejszych programów telewizyjnych, wliczając w to oryginalną serię o Batmanie, „M*A*S*H” i „The Simpsons”.

Na początku tego roku, kiedy studio 20th Century Fox zmieniło swą nazwę, krążyły pogłoski, że Disney chciał odsunąć się od silnie prawicowej i stronniczej sieci telewizyjnej Fox News Ruperta Murdocha.

Disney jako właściciel sieci telewizyjnej ABC jest obecnie dominującą siłą w amerykańskich wiadomościach. Firma jest również w trakcie przejmowania Netflixa na swoją własną platformę Disney+. Studio 20th Century Fox zostało założone w roku 1935, kiedy to Twentieth Century Pictures i Fox Films połączyły się ze sobą. Odpowiada także za stworzenie największych produkcji wszechczasów, wliczając w to filmy „Avatar” i „Titanic”. Produkcja filmów przez Disneya sięga do roku 1937 i filmu „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Obecnie do stajni firmy należą również Lucasfilm – posiadający prawa do serii „Gwiezdne Wojny”, a także Marvel Studios.

Autor: 
Tłumaczenie: Eryk Salamon
Źródło: 
Dział: 
Więcej zdjęć: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.