Nie wiedzieli, że to graffiti Bansky’ego, więc je zmyli

Nie wiedzieli, że to graffiti Bansky’ego, więc je zmyli

Pracownicy sprzątający w londyńskim metrze nie wiedzieli, że graffiti było najnowszą pracą znanego na całym świecie ulicznego artysty Banksy’ego.

 

We wtorek Banksy opublikował filmik na swoim Instagramie, gdzie odsłania swoją najnowszą pracę. Dzieło, które nazywa się „If You Don't Mask, You Don't Get”, zostało namalowane w londyńskim metrze. Celem artysty było zachęcenie ludzi do noszenia maseczek, by chronic się przed wirusem. Ale zanim artysta zdążył odsłonić pracę na swoim Instagramie, została już zmyta przez sumiennych pracowników, donosi BBC. Pracownicy nie rozpoznali sygnatury znanego artysty. Zatem zrobili to samo, co z każdym graffiti w metrze – zmyli je.

"Zostało potraktowane tak jak każde inne graffiti. Praca polega na utrzymaniu środków transportu w czystości, szczególnie w tych czasach" – powiedziała osoba pracująca dla Transport for London, agencji zajmującej się systemem transportu w mieście.

BBC donosi, że agencja wspiera cel artysty, którym było zachęcenie ludzi do noszenia maseczek. Przedstawiciele mówią, że chceliby dać Banksy’emy możliwość, by przygotował nową wersję w bardziej odpowiednim do tego miejscu.

Zamalowywane, kradzione i niszczone

To nie pierwszy raz, gdy dzieło Banksy’ego zostało zniszczone. W tegoroczne walentynki Banksy namalował dziewczynę, która strzelała z procy czerwoną farbą, na ścianie domu w Bristolu. Dzień później praca została zniszczona przez kogoś, kto napisał „BBC WANKERS” nad dziewczynką.W 2018r. Banksy zszokował wszystkich, gdy dzieło zniszczyło się samo. Obraz „Dziewczynka z balonikiem” zniszczył się, moment po tym jak został sprzedany na aukcji za ponad milion funtów w Sotheby w Londynie. Niektóre prace Banksy’ego również zostały usunięte ze ścian domów, a następnie zostały wystawione na aukcjach na całym świecie.

 

Warte miliony

Tożsamość Banksy’ego pozostaje tajemnicą. Artysta używa Instagrama i swojej strony internetowej, by potwierdzać autentyczność swoich dzieł. A są one warte miliony. W 2019r. obraz przedstawiający wybitnych polityków jako szympansy, został sprzedany na aukcji za 9 milionów 879,5 tysięcy funtów.

Autor: 
Tłumaczenie - Katarzyna Kapica
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
5 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.