Nowa część Gwiezdnych Wojen powstanie pod okiem twórców Gry o Tron

Twórcy odnoszącego sukcesy serialu fantasy stacji telewizyjnej HBO Gra o Tron David Benioff i D. B. Weiss stworzą nową serię filmów z serii Gwiezdnych Wojen. Potwierdziły to studia filmowe Lucasfilm i Disney, informowała o tym także agentura AFP. Odnosząca sukcesy dwójka ma zająć się pisaniem scenariuszy i produkcją filmów.

,,David i Dan należą do najlepszych współczesnych opowiadaczy historii” – stwierdziła prezes zarządu Lucasfilm, Kathleen Kennedy. Pracę nad nowymi filmami Benioff i Weiss mają zacząć zaraz po tym, jak zakończą w przyszłym roku pracę nad serialem Gra o Tron.

Lucasfilm nie upublicznił dalszych szczegółów na temat nowego projektu, podobno będzie on niezależny w stosunku do poprzednich filmów, których fabuła skupiona jest na postaci Luka Skywalkera. Ponoć nie będzie miał także nic wspólnego z niedawno zapowiedzianą trylogią w reżyserii Riana Johnsona. Nie ma pewności co do tego, na ile części zdecydują się Benioff i Weiss.

,,Latem 1977 wyruszyliśmy w podróż do odległej, bardzo odległej galaktyki i od tego momentu śniliśmy o niej” – wspomnieli twórcy Gry o Tron Benioff i Weiss we wspólnej wypowiedzi. Szansa na wzięcie udziału w tworzeniu dalszych filmów inspirowanych Gwiezdnymi Wojnami to dla nich zaszczyt, ta wielka odpowiedzialność jednak podobno trochę ich stresuje.

Walt Disney & Co wykupiła w rok 2012 Lucasfilm, tym samym zyskując prawo do nakręcenia dalszych części Gwiezdnych Wojen. W roku 2015 do kin weszły Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, w zeszłym roku w grudniu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi. W tym roku fani serii doczekają się nowej historii o przemytniku Hanie Solo; jest to już drugi spin –off, czyli produkt powstały na bazie serii. Pierwszym był film Rogue One: Star Wars z 2016 roku. Trzecia część trylogii sequelowej ma trafić do kin w przyszłym roku.

Autor: 
Diana Owsianik
Źródło: 

lidovky.cz

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.