Najczęściej Komentowane

Nie uwierzysz, ile Robert Górski zarobił na YouTube dzięki "Uchu prezesa" (132403)
To zdecydowanie najbardziej komentowany program satyryczny w Polsce. "Ucho prezesa" jest autorskim dziełem Roberta Górskiego. Czy satyryk zbił już na nim majątek? Okazuje się, że zarobki twórcy "Ucha prezesa" wcale nie powalają.
Czy wiecie z czego robi się sztuczną krew w filmach hollywoodzkich? (37559)
Jeśli lubicie straszne filmy, to prawdopodobnie nie raz widzieliście mnóstwo sztucznej krwi. A wiecie, z czego ją się robi? Reżyserzy przez lata korzystali z różnych receptur, w zależności od budżetu i dostępnych składników.
Rosjanie wybrali najlepsze filmy i seriale tego roku (19938)
Rosjanie wybrali najlepsze filmy i seriale tego roku. Wyniki ankiety zostały opublikowane na stronie Ogólnorosyjskiego Centrum Badania Opinii Społecznej (WCIOM).
Dlaczego czujemy się lepiej, kiedy słuchamy dobrej muzyki? (1264)
Dobra muzyka – dobry nastrój. Co dla miłośników muzyki jest jasne, dla badaczy niekoniecznie. Dlatego naukowcy przeprowadzili badania na temat wpływu muzyki na nastrój człowieka.
Pierwsza gala rozdania Oscarów – nowy rozdział i stypa w jednym (705)
Oscarowe widowisko każdego roku przyciąga przed ekrany od 30 do 40, ba nawet 46 milionów widzów w ponad 200 krajach dookoła globu. Wyścig premier z szansami na złoto zaczyna się już wczesną jesienią. Wtedy też zakłady zaczynają stawiać bukmacherzy,
Eugeniusz Rudnik – inżynier i muzyczny innowator (608)
Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej uważany jest dzisiaj za jednego z twórców polskiej szkoły muzyki elektroakustycznej. W świecie kojarzonym z natchnieniem, trudnym do nazwania i przewidzenia błyskiem geniuszu, sławę i uznanie
Roza, artystka malująca duszą (343)
Urodzona z niepełnosprawnością ograniczającą samodzielne poruszanie się i wykonywanie czynności wymagających użycia rąk, Roza Mojskovska maluje ustami i pisze książki.
Architektoniczny faszyzm Le Corbusiera (91)
„Modulor” w centrum twórczości.
LEONARD COHEN: MARIANNE IHLEN NIE ŻYJE (74)
W czwartek 28 lipca zmarła Marianne Ihlen, kobieta, która zainspirowała Leonarda Cohena do napisania jego przeboju "So Long, Marianne".
Szekspir i Spółka - słynna paryska księgarnia, gdzie wędrowni pisarze są mile widziani (58)
Niewielka księgarnia położona na południu Paryża po lewej stronie Sekwany, posiada w swych zbiorach jedne z najbardziej poważanych dzieł. Szekspir i Spółka, mała, rozpadająca się księgarnia być może stanie się najsłynniejszą księgarnią na świecie.
Lil Nas X, król riposty (55)
Nowy singiel, teledysk i sneakersy rapera były jedynie preludium do świetnie zaaranżowanego głównego wydarzenia: wirtuozerskiego występu na Twitterze.
Fenomen duchowości rosyjskiej. Andriej Rublow – Andriej Tarkowski. (38)
Na ziemi, co zawsze pod wodą lub śniegiem Są drogi, po których nikt prawie nie chodzi.
Władca mórz. Dlaczego obrazy Ajwazowskiego podobają się wszystkim? (32)
Galeria Trietiakowska w Moskwie otwarła właśnie wystawę poświęconą twórczości Iwana Ajwazowskiego w 200. rocznicę jego urodzin.
Festiwal filmowy w Cannas może odbyć się latem (32)
Sytuacja pandemiczna pokaże, w jakich warunkach odbędzie się festiwal
Ponadczasowa miłość (32)
Miłość może przetrwać wszystko
Maja Staśko, Patrycja Wieczorkiewicz „Gwałt polski” – recenzja książki (31)
Nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukazał się reportaż „Gwałt polski”. Jest to jedna z najważniejszych książek o tematyce społecznej, jakie ukazały się we współczesnej Polsce.
Muzeum Puszkina przygotowuje projekty z Grecją i Wielką Brytanią. (30)
W latach 2021 i 2023 planowane są wystawy poświęcone cywilizacji minojskiej i postimpresjonistom.
Muzyka. Akcent udostępnił zapowiedź nowego teledysku (29)
Trzy dni temu znany zespół disco-polo udostępnił w serwisie YouTube zapowiedź najnowszego teledysku do piosenki "Nie wolno zabić tej miłości".
The Raven - Edgar Allan Poe (28)
Once upon a midnight dreary, while I pondered, weak and weary, Over many a quaint and curious volume of forgotten lore, While I nodded, nearly napping, suddenly there came a tapping,
Najdroższy obraz (25)
Jeden z najbardziej znanych obrazów pędzla brytyjskiego artysty Banksy’ego, przedstawiający małpy rozprawiające w brytyjskim parlamencie, został sprzedany w miniony czwartek na londyńskiej aukcji za bagatela 11 mln euro.

Strony