Najczęściej Komentowane

Czy wiecie z czego robi się sztuczną krew w filmach hollywoodzkich? (9506)
Jeśli lubicie straszne filmy, to prawdopodobnie nie raz widzieliście mnóstwo sztucznej krwi. A wiecie, z czego ją się robi? Reżyserzy przez lata korzystali z różnych receptur, w zależności od budżetu i dostępnych składników.
Nie uwierzysz, ile Robert Górski zarobił na YouTube dzięki "Uchu prezesa" (7475)
To zdecydowanie najbardziej komentowany program satyryczny w Polsce. "Ucho prezesa" jest autorskim dziełem Roberta Górskiego. Czy satyryk zbił już na nim majątek? Okazuje się, że zarobki twórcy "Ucha prezesa" wcale nie powalają.
Eugeniusz Rudnik – inżynier i muzyczny innowator (20)
Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej uważany jest dzisiaj za jednego z twórców polskiej szkoły muzyki elektroakustycznej. W świecie kojarzonym z natchnieniem, trudnym do nazwania i przewidzenia błyskiem geniuszu, sławę i uznanie
Elena Ferrante czyli Banksy literatury (19)
Nikt nie wie, jak wygląda, jak brzmi jej prawdziwe nazwisko, ile dokładnie ma lat. Skoro nie pokazuje się w telewizji ani nie pozuje do sesji zdjęciowych w kolorowych magazynach, może w ogóle nie istnieje? Tak czy owak, Elena Ferrante to jedna z
Dlaczego czujemy się lepiej, kiedy słuchamy dobrej muzyki? (14)
Dobra muzyka – dobry nastrój. Co dla miłośników muzyki jest jasne, dla badaczy niekoniecznie. Dlatego naukowcy przeprowadzili badania na temat wpływu muzyki na nastrój człowieka.
Pierwsza gala rozdania Oscarów – nowy rozdział i stypa w jednym (5)
Oscarowe widowisko każdego roku przyciąga przed ekrany od 30 do 40, ba nawet 46 milionów widzów w ponad 200 krajach dookoła globu. Wyścig premier z szansami na złoto zaczyna się już wczesną jesienią. Wtedy też zakłady zaczynają stawiać bukmacherzy,
Pięć nagród BAFTA dla filmu Martina McDonagha (4)
Po sukcesie na uroczystości rozdania Złotych Globów, czarna komedia „Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” zdobyła najwięcej statuetek Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych.
Tata zaczął grać na gitarze i śpiewać, ale gdy jego 4 latka otworzyła usta oniemiałam z wrażenia! (3)
Dave i jego córeczka Claire są tworzą prawdziwie uroczy duet. Nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem, że ich wspólne wykonanie piosenki Youve Got A Friend In Me zdobyło już 150 milionów wyświetleń na Youtubie.
Pisanie jest jak drugi oddech (3)
Wywiad z debiutantką literacką.
Czy literatura ma nam sprawiać przyjemność? (2)
Czy literatura ma nam sprawiać przyjemność?
Arcydzieła epoki Edo w Muzeum Sztuk Pięknych im. A. Puszkina zostaną zaprezentowane w 2 odsłonach (2)
Wystawa daje jedyną w swoim rodzaju szansę, aby zobaczyć różnorodność szkół artystycznych Japonii przez 250 lat panowania dynastii Tokugawa, gdy stolicą było miasto Edo,od którego okres wziął swoją nazwę(1603-1868).
Zagadki kryminalne Harrye'go Hole'a czyli recenzja filmu '' Pierwszy śnieg'' (2)
Norweski pisarz, Jo Nesbo jest twórcą postaci Harrye'go Hole'a około dwie dekady temu.  Do tej pory powstało już jedenaście kryminałów z jego udziałem,
Na ile opłaca Ci się być malarzem? (2)
Osobą z obrazami jest Nikolaj Dimczewski - Nika. Malarz. Ostatnio maluje obrazy sów, ale boi się, że tylko z tego zostanie zapamiętany, czego dowiedzą się państwo później.
14 książek, które powinien przeczytać każdy współczesny dżentelmen (2)
Bycie współczesnym dżentelmenem to znacznie więcej niż wiedzieć, jak się ubrać czy co postawić w łazience. To również wiedza o otaczającym Cię świecie. Poprosiliśmy naszych przyjaciół z Amazon Book o stworzenie listy podstawowych książek,
Roza, artystka malująca duszą (2)
Urodzona z niepełnosprawnością ograniczającą samodzielne poruszanie się i wykonywanie czynności wymagających użycia rąk, Roza Mojskovska maluje ustami i pisze książki.
Mona Lisa Leonarda Da Vinci (2)
Mityczny obraz
Świt (lubię czuć się tak jak ty) (1)
Świt (lubię czuć się tak jak ty)
Swamplandia! (1)
Niektórzy mają problem z wiarą, że literatura piękna może być pisana z perspektywy dziecka. Jedno jest pewne – nie czytali Swamplandii!.
Przyszłość bibliotek: Nie czytajcie, ruszajcie się! (1)
Biblioteki to najlepsze miejsca XXI wieku - ale tylko wtedy, gdy są czymś więcej niż tylko magazynem zakurzonych książek.
Chada: Step Records ujawnił nowe ujęcia z planu filmu "Proceder" (1)
Coraz więcej wiadomo na temat filmowej produkcji dotyczącej kariery zmarłego rapera Chady. Wytwórnia Step Records w specjalnym nagraniu pokazała kolejne ujęcia z planu filmu "Proceder".

Strony