Najczęściej Komentowane

Nie uwierzysz, ile Robert Górski zarobił na YouTube dzięki "Uchu prezesa" (41701)
To zdecydowanie najbardziej komentowany program satyryczny w Polsce. "Ucho prezesa" jest autorskim dziełem Roberta Górskiego. Czy satyryk zbił już na nim majątek? Okazuje się, że zarobki twórcy "Ucha prezesa" wcale nie powalają.
Czy wiecie z czego robi się sztuczną krew w filmach hollywoodzkich? (4189)
Jeśli lubicie straszne filmy, to prawdopodobnie nie raz widzieliście mnóstwo sztucznej krwi. A wiecie, z czego ją się robi? Reżyserzy przez lata korzystali z różnych receptur, w zależności od budżetu i dostępnych składników.
Rosjanie wybrali najlepsze filmy i seriale tego roku (1079)
Rosjanie wybrali najlepsze filmy i seriale tego roku. Wyniki ankiety zostały opublikowane na stronie Ogólnorosyjskiego Centrum Badania Opinii Społecznej (WCIOM).
Dlaczego czujemy się lepiej, kiedy słuchamy dobrej muzyki? (129)
Dobra muzyka – dobry nastrój. Co dla miłośników muzyki jest jasne, dla badaczy niekoniecznie. Dlatego naukowcy przeprowadzili badania na temat wpływu muzyki na nastrój człowieka.
LEONARD COHEN: MARIANNE IHLEN NIE ŻYJE (74)
W czwartek 28 lipca zmarła Marianne Ihlen, kobieta, która zainspirowała Leonarda Cohena do napisania jego przeboju "So Long, Marianne".
Pierwsza gala rozdania Oscarów – nowy rozdział i stypa w jednym (59)
Oscarowe widowisko każdego roku przyciąga przed ekrany od 30 do 40, ba nawet 46 milionów widzów w ponad 200 krajach dookoła globu. Wyścig premier z szansami na złoto zaczyna się już wczesną jesienią. Wtedy też zakłady zaczynają stawiać bukmacherzy,
Eugeniusz Rudnik – inżynier i muzyczny innowator (44)
Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej uważany jest dzisiaj za jednego z twórców polskiej szkoły muzyki elektroakustycznej. W świecie kojarzonym z natchnieniem, trudnym do nazwania i przewidzenia błyskiem geniuszu, sławę i uznanie
Architektoniczny faszyzm Le Corbusiera (41)
„Modulor” w centrum twórczości.
The Raven - Edgar Allan Poe (28)
Once upon a midnight dreary, while I pondered, weak and weary, Over many a quaint and curious volume of forgotten lore, While I nodded, nearly napping, suddenly there came a tapping,
Najdroższy obraz (25)
Jeden z najbardziej znanych obrazów pędzla brytyjskiego artysty Banksy’ego, przedstawiający małpy rozprawiające w brytyjskim parlamencie, został sprzedany w miniony czwartek na londyńskiej aukcji za bagatela 11 mln euro.
Świt (lubię czuć się tak jak ty) (24)
Świt (lubię czuć się tak jak ty)
Elena Ferrante czyli Banksy literatury (20)
Nikt nie wie, jak wygląda, jak brzmi jej prawdziwe nazwisko, ile dokładnie ma lat. Skoro nie pokazuje się w telewizji ani nie pozuje do sesji zdjęciowych w kolorowych magazynach, może w ogóle nie istnieje? Tak czy owak, Elena Ferrante to jedna z
Artysta tworzy psychodeliczną grafikę 3D- obrazy, które pojawiają się, aby wyskoczyć ze strony (19)
Kambodżański grafik Visoth Kakvei, 27, tworzy oszałamiające projekty graficzne 3D, które wprawiają oglądających w zakłopotanie. Jednym frapującym projektem jest sowa wylatująca ze strony, drugi pokazuje ciemną dziurę w kartce
Arcydzieła epoki Edo w Muzeum Sztuk Pięknych im. A. Puszkina zostaną zaprezentowane w 2 odsłonach (18)
Wystawa daje jedyną w swoim rodzaju szansę, aby zobaczyć różnorodność szkół artystycznych Japonii przez 250 lat panowania dynastii Tokugawa, gdy stolicą było miasto Edo,od którego okres wziął swoją nazwę(1603-1868).
Sztuka Serbii (17)
Serbia wyprodukowała wiele sławnych dzieł i artystów, którzy zyskali światową sławę, i dzięki którym Serbia dzisiaj jest rozpoznawalna na świecie.
Mona Lisa Leonarda Da Vinci (17)
Mityczny obraz
NOWY TREND: Tatuaże inspirowane koronawirusem (17)
Jak pisze Boredpanda, najnowszym światowym trendem stały się tatuaże inspirowane koronawirusem. Choć mogłyby się wydawać depresyjne i smutne, są wyjątkowo kreatywne i humorystyczne.
Sean Connery: Aktor grający Jamesa Bonda zmarł w wieku 90 lat (17)
Sir Sean Connery zmarł w wieku 90 lat, mówi jego rodzina. Aktor pochodzący ze Szkocji był najbardziej znany z roli Jamesa Bonda. Pojawił się on aż w siedmiu szpiegowskich thrillerach i przeniósł tę rolę na duży ekran.
Pisanie jest jak drugi oddech (16)
Wywiad z debiutantką literacką.
Koncert Sanah w Polsce (16)
Sanah, czyli Zuzanna Irena Jurczak to bardzo popularna i młoda wokalistka rozpoczynająca swoją karierę muzyczną w Polsce. Swoim utworem „Szampan” zdobyła wielką sławę. Koncerty piosenkarki można usłyszeć w wielu polskich miastach

Strony