Strona Główna

Wydarzenia

Festiwal mody i fotografii w Hyères będzie się odbywał od 14 do 17 października. Kompozycja jury festiwalu oraz imiona jego finalistów właśnie zostały ogłoszone.
Organizatorzy gali rozdania nagród Grammy podali datę uroczystości, która odbędzie się w 2022 roku. W tym roku, ze względu na pandemię, zdecydowano się przesunąć wydarzenie ze stycznia na marzec.
Dmitrij Głuchowski kazał czekać swoim fanom aż 6 długich lat na kolejną część cyklu Metro 2033.
Mural namalowany w wiosce Yorkshire Dales został zaprojektowany i stworzony przez grupę młodych ludzi, aby pokazać ich przynależność do tego obszaru.
W muzeum w Los Angeles będzie wystawiona kolekcja sztuki reżysera, rysunki, ilustracje i zdjęcia cyfrowe z filmu Gwiezdne wojny. George Lucas, reżyser Gwiezdnych wojen, położył kamień węgielny pod warte prawie miliard dolarów

Widowisko

Sztuka oparta na klasycznej powieści Virginii Woolf, która opowiada o miłości, została odegrana w jednym z teatrów w Malmö. Sara Berg dostrzega tutaj sztukę na bardzo wysokim poziomie, która czasami może być zbyt trudna do zrozumienia – dla...
Jak poinformowano na Twitterze, w wieku 65 lat odeszła znana aktorka filmowa i teatralna Mira Furlan.
Komedia przedstawia losy naukowca, który odkrywa kometę mającą uderzyć w Ziemię. Film „Don’t look up” ma ukazać się 24 grudnia na platformie Netflix. Zwiastun filmu już teraz wzbudza emocje.
Zamiast tego, twórcy będą klasyfikować swoje własne dzieła na podstawie przedziału wiekowego widowni.

Literatura

Rozpoczynamy cykl artykułów na temat piszących kobiet, które trwale zapisały się w historii kultury. Jedną z nich jest Elizabeth Bishop – poetka uznawana powszechnie za jedną z najwybitniejszych postaci literatury amerykańskiej.
Świt (lubię czuć się tak jak ty)
 Walentynki już dawno za nami i mało kto o nich pamięta. Na szczęście wiosna sprzyja miłości, romantycznym spacerom i wielkim uczuciom. Dla tych, do których los jeszcze się nie uśmiechnął, jest rozwiązanie.
Laureatami Literackiej Nagrody Nobla w 2019 roku zostali Olga Tokarczuk i Peter Handtke. W związku ze skandalem, w wyniku którego w 2018 roku literackiego Nobla nie przyznano w ogóle, w tym roku wyłoniono dwóch laureatów.
Już teraz młode Polki staną się adresatkami czasopisma, które opowiada nie tylko o księżniczkach czy ubraniach. Będzie ono nosiło nazwę „ Kosmos dla dziewczynek”. Poruszy ono tematy takie jak zmiany klimatyczne, prawa zwierząt, wiedza oraz sport.
Czy literatura ma nam sprawiać przyjemność?

Obraz

Artystka znana jako Puuung Za pomocą swoich uroczych ilustracji chce uchwycić małe chwile, które pokazują, jak miłość rozkwita wśród codzienności.
Ironia wymaga finezji i sprytu, konstruowania żartów za pomocą luźnych skojarzeń, w taki sposób, że znaczenie jest wyraźnie sprzeczne z tym, co przedstawia obraz.
Obraz meksykańskiej Fridy Kahlo i obraz francuskiego Pierre'a Soulagesa pobiły rekordy aukcji w Sotheby's we wtorkowy wieczór w Nowym Jorku.
Belgijski artysta, słynny ze swojego komiksu Le Chat, do czerwca będzie wystawiał na Polach Elizejskich wielkie posągi z brązu. Zdaniem niektórych jest to “szczyt tandety”.

Nowości wydawnicze

„To matka, która reprezentuje wszystkie matki. To rodzina, która symbolizuje wszystkie rodziny”. Poprzez swoją długą historię, Marvel opublikował wiele komiksów komentujących bieżące wydarzenia.
Uważni Katarczycy dostrzegli słabe strony bycia sławnym. Od sławy do bogactwa jest bardzo krótka droga, tak przynajmniej utrzymują na łamach „The Peninsula Qatar”.
Czytanie z kości to trzecia powieść kryminalna Jakuba Szamałka oraz jego trzecia nominacja do Nagrody Wielkiego Kalibru. W 2012 roku otrzymał Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru.
Gdy rodzice pewnego dnia odkrywają, że nie rozumieją swych dzieci, a młodzież narzeka, że "starzy tylko zrzędzą", nieszczęście wisi na włosku! Jak uniknąć międzypokoleniowej wojny?

Publikuj własne artykuły! Zarejestruj się

Oferujemy Państwu rozbudowany interfejs publikacji tekstów. Oprócz możliwości formatowania tekstu, pozwala zamieszczać zdjęcia, ciekawe filmiki a czytelnicy mogą komentować zamieszczony artykuł.

Jeśli masz już konto zaloguj się