Strona Główna

Wydarzenia

26 sierpnia 2000 roku w podkrakowskim Pobiedniku odbył się największy i najliczniejszy koncert w historii naszego kraju. 700 tysięcy ludzi przyszło zobaczyć na żywo legendarnych Scorpionsów.
Już od jesieni rusza trasa koncertowa dla fanów zespołu muzycznego z Niemiec. Początkowo koncerty miały się odbyć na wiosnę, lecz z powodu pandemii koronawirusa zostały odwołane
Dmitrij Głuchowski kazał czekać swoim fanom aż 6 długich lat na kolejną część cyklu Metro 2033.
W muzeum w Los Angeles będzie wystawiona kolekcja sztuki reżysera, rysunki, ilustracje i zdjęcia cyfrowe z filmu Gwiezdne wojny. George Lucas, reżyser Gwiezdnych wojen, położył kamień węgielny pod warte prawie miliard dolarów
Kultura białoruska musi być promowana na całym świecie - tak brzmi motto białoruskiego duetu Naviband. Zespół wziął udział w Konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie w 2017 roku, a teraz wracają do Kijowa z nowym spektaklem.

Widowisko

Wybitny aktor zmarł w poniedziałek 19 października 2020 roku. Informację o jego śmierci przekazał ks. Andrzej Luter. Artysta odszedł w wieku 78 lat.
Teatry w całym kraju są zmuszone odwoływać spektakle z powodu przeziębień artystów. Norweskie Stowarzyszenie Teatrów i Orkiestr chce lepszych możliwości, jeżeli chodzi o testy na koronawirusa.
Black Sabbath. Obrazoburcza nazwa, odwrócone krzyże, wulgarne teksty, nawiązania do demonów i śmierci. Wymaga to jednak sprostowania. Zarówno Ozzy Osbourne jak i żaden z członków Black Sabbath nigdy nie mieli związku ani z satanizmem, ani z żadną...
Trzy dni temu znany zespół disco-polo udostępnił w serwisie YouTube zapowiedź najnowszego teledysku do piosenki "Nie wolno zabić tej miłości".
Krótki film animowany podsumowuje jak działają media według Noama Chomsky'ego.
31 października 2020 roku, w swoim domu na Bahamach, zmarł wybitny i utalentowany aktor, reżyser, producent filmowy oraz scenarzysta, Sean Connery. Zdobywca Oskara od wielu lat cierpiał na demencję. Jak na razie nie podano dokładnej przyczyny zgonu..

Literatura

Rozpoczynamy cykl artykułów na temat piszących kobiet, które trwale zapisały się w historii kultury. Jedną z nich jest Elizabeth Bishop – poetka uznawana powszechnie za jedną z najwybitniejszych postaci literatury amerykańskiej.
Świt (lubię czuć się tak jak ty)
Laureatami Literackiej Nagrody Nobla w 2019 roku zostali Olga Tokarczuk i Peter Handtke. W związku ze skandalem, w wyniku którego w 2018 roku literackiego Nobla nie przyznano w ogóle, w tym roku wyłoniono dwóch laureatów.
Niektórzy mają problem z wiarą, że literatura piękna może być pisana z perspektywy dziecka. Jedno jest pewne – nie czytali Swamplandii!.

Obraz

Mistrz abstrakcji powraca do Fundacji, tym razem w pełnej upiornej formie: wystawie zaprojektowanej dla internetu.
Pracownicy Wydziału ds. Restytucji Dóbr Kultury działającego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego ustalili, że w jednym z warszawskich domów aukcyjnych wystawiono na sprzedaż zabytkowy obiekt, który w sierpniu 2002 roku w wyniku włamania
W 2020 roku, przytłaczająca większość zawodowych fotografów to mężczyźni. Rozbieżność w dochodach między mężczyznami a kobietami jest dwa razy większa, niż średnia krajowa. „Ludzie myślą, że świat sztuki jest postępowy, ale to nieprawda!” stwierdza..
Nagrody Comedy Wildlife Photography Awards zostały ufundowane przez Paula Joynsona-Hicksa i Toma Sullama, zarówno profesjonalnych fotografów, jak i zapalonych działaczy na rzecz ochrony przyrody.
„Rosyjska” aukcja Christie's w Londynie zebrała w poniedziałek ponad 8,4 miliona funtów szterlingów, jak podaje RIA Novosti przedstawicielka domu aukcyjnego.
Pracownicy Wydziału ds. Restytucji Dóbr Kultury działającego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego ustalili, że w jednym z warszawskich domów aukcyjnych wystawiono na sprzedaż zabytkowy obiekt, który w sierpniu 2002 roku w wyniku włamania

Nowości wydawnicze

„To matka, która reprezentuje wszystkie matki. To rodzina, która symbolizuje wszystkie rodziny”. Poprzez swoją długą historię, Marvel opublikował wiele komiksów komentujących bieżące wydarzenia.
Uważni Katarczycy dostrzegli słabe strony bycia sławnym. Od sławy do bogactwa jest bardzo krótka droga, tak przynajmniej utrzymują na łamach „The Peninsula Qatar”.
Czytanie z kości to trzecia powieść kryminalna Jakuba Szamałka oraz jego trzecia nominacja do Nagrody Wielkiego Kalibru. W 2012 roku otrzymał Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru.
Gdy rodzice pewnego dnia odkrywają, że nie rozumieją swych dzieci, a młodzież narzeka, że "starzy tylko zrzędzą", nieszczęście wisi na włosku! Jak uniknąć międzypokoleniowej wojny?

Publikuj własne artykuły! Zarejestruj się

Oferujemy Państwu rozbudowany interfejs publikacji tekstów. Oprócz możliwości formatowania tekstu, pozwala zamieszczać zdjęcia, ciekawe filmiki a czytelnicy mogą komentować zamieszczony artykuł.

Jeśli masz już konto zaloguj się