Liam Gallagher zapowiada powrót Oasis

Fot: Stefan de Batselier_Idols 

Były frontman Oasis Liam Gallagher mówi, że nachodzi powrót zespołu. Kiedy młody fan błagał na Twitterze o powrót zespołu, 48-letni piosenkarz wypowiedział się jasno: „To się stanie.” 

Tym komentarzem na mediach społecznościowych Gallagher zdaje się potwierdzać plotki o powrocie. Ale druga połowa zespołu - jego brat, Noel - jeszcze nie zabrała głosu. Mimo wielokrotnych próśb Liama, Noel zawsze odmawiał. Tak czy inaczej, fani zareagowali radością i niedowierzaniem na tweet Gallaghera. Niektórzy zadeklarowali nawet, że „popłakali się ze szczęścia”. 

Koniec Oasis 

Oasis rozpadło się w 2009 po kłótni Liama Gallaghera z bratem Liam, gitarzystą zespołu. Podobno w międzyczasie bracia się pogodzili. Niedawno Liam napisał bratu, że „go kocha i że to będzie ich rok”. 

Zespół zasłynął z hitów takich jak Wonderwall oraz Don’t Look Back In Anger, którą często przywoływano w kontekście kłótni i burzliwych żyć braci Gallagher. 

Sto milionów funtów 

W zeszłym roku Liam ogłosił, że otrzymał z Noelem ofertę stu milionów funtów za powrót Oasis. „Przystałem na to, ale Noel odmawiał”, powiedział Liam podczas swojego wystąpienia w The Jonathan Ross Show. Wypowiedział się także na temat długoletniego konfliktu między sobą i bratem. 

„Oboje stanowimy problem. Ale problem w tym, że on myśli, że to nie on stwarza problem. Ja jestem połową tego problemu, ale on myśli, że to ja jestem całym problemem. I on musi wziąć odpowiedzialność za swoją część problemu.” 

Miliony euro 

Na początku pandemii koronawirusa Liam zdawał się być otwarty na wyczekiwany od dawna comeback Oasis. „Posłuchaj, wiele ludzi uważa mnie za dupka, ale skoro mamy już to za sobą, to chcę powrotu Oasis w słusznej sprawie. No dalej, Noel. Potem będziemy mogli wrócić do naszych wspaniałych karier solowych”, napisał na Twitterze Liam. 

Według gazety The Sun prawa autorskie i sprzedaż utworów Oasis w 2020 roku przyniosły braciom Gallagher około 5,4 miliona funtów (około 6 milionów euro). 

 

Autor: 
tłum: Anna Polny
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
5 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.