Kulturalne wydarzenia w stolicy zostały zebrane na jednej stronie

Mieszkańcy stolicy są namawiani do pozostania w domu. Po to, żeby mieć dostęp do kultury został powołany projekt Kulturalna Moskwa online. Tutaj zostały zebrane informacje o wirtualnych wydarzeniach kulturalnych ze wszystkich sfer: teatru, muzyki, muzeum, literatury, kino, show, a także wycieczki oraz programy nauczania dla dorosłych i dzieci w różnym wieku. Dostęp do nich jest całkowicie darmowy dla każdego chętnego z jakiegokolwiek miejsca na świecie.

W Multimedia Art Muzeum doszło do otworzenia wystawy online Paolo Roversi Szukając Julii. To nie jest zwykła wystawa. Roversi został pierwszym włoskim fotografem który zrobi kalendarz na nowy rok dla wydawnictwa Pirelli. Artysta zdecydował, że w tym celu posłuży się włoską historią, która jest znana całemu światu. I która historia może stać się celem, jeśli nie najpiękniejsza włoska historia miłości, która została napisana przez Szekspira? Kalendarz jest historią wymyślonego castingu na rolę Julii. Na sesję zostały zaproszone najróżniejsze aktorki z różnych krajów i kultur: Emma Watson, Claire Foy. Na początku występowały w codziennych ubraniach, a później próbowały oddać wizerunek Julii.

Pozostając w temacie Włoszech, przejdźmy do muzeów. To tutaj w Noc Sztuki został otwarty projekt Moskwa a inne miasta, który się zaczyna od porównania dzisiejszych miast: Moskwy i Rzymu. Co łączy te dwie metropolie z bogatą historią?

Kiedy jest mowa o moskiewskiej architekturze, nie wolno nie wspomnieć o niezwykłym budynku, który stał się przełomem w miejskiej przedwojennej zabudowie. Mowa o Planetarium w Moskwie. W lekcji wykorzystującą kronikę filmową jest mowa o historii stworzenia planetarium. Podczas gdy na ulicach jeździły jeszcze konne dorożki pojawiło się to współczesne cudo. Tam mogli ludzie zobaczyć rzeczywiste, żywe niebo, dowiedzieć się o gwiazdach i dalekich planetach, co mogło pomóc w ich późniejszej edukacji.

Oprócz tego na portalu są dostępne wszystkie znaczące inscenizacje teatrów ze stolicy. Jest także możliwość rodzinnego obejrzenia filmu w zakładce „Kino”. Tam można znaleźć zbiór bajek dla dzieci, które z przyjemności przypomną sobie i rodzice. Retrospekcje niemych filmów Aleksandra Dowżenko i współczesne kino poświęcone bohaterom Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Wcześniej portal „Niewskie wiadomości” napisał, że władze Petersburga zatwierdziło program obchodów noworocznych świąt. W tym roku większa część atrakcji będzie dostępna w internecie.

Autor: 
O. Wasilewa, Tłum. Agnieszka Bruździńska
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
5 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.