Stare okładki książek zostają płótnem dla Rose Sanderson

Sztuka, podobnie jak życie, jest pełna drugich szans. Są artyści, którzy wolą nadać starym przedmiotom nowe życie lub nowe zastosowanie, niż konfrontować się z pustym płótnem. Do twórców, którzy tak przetwarzają materiały zalicza się Rose Sanderson. 

Rose Sanderson używa okładek starych książek, aby uchwycić w nich całą gromadę owadów, od motyli i chrząszczy aż po ćmy, które dzięki tej malarce wyglądają przepięknie. 

Ta ciekawa seria składa się z ponad 100 obrazów owadów rozsianych po starych drukach. Każdy egzemplarz jest powiększany, aby pokazać szczegóły owadzich ciał, często w jednej lub w kilku książkach - jak trylogia literacka. 

Sanderson przyznaje, że jej proces jest bardziej cykliczny niż linearny, ponieważ stale powraca do tematów, materiałów i metod z poprzednich prac lub z tych, które wcześniej zaniedbano. 

Łączy złożoność organizmów, które dziś maluje, z owadami, które namalowała na swojej serii książek, a dziś koncentruje się na abstrakcyjnych interpretacjach porostów znalezionych w pobliżu jej domu w zachodniej Walii. 

To natura, jej organizmy, ekosystemy i kolory inspirują pracę Sandersona i to jej miłość do nich prowadzi do recyklingu materiałów, których używa, aby wykonać pracę zarówno piękną jak i przyjazną środowisku. 

Autor: 
Tłumaczka: Dominika Fijołek 
Źródło: 

Rose Sanderson emplea cubiertas de libros antiguos como lienzos para pintar insectos - Cultura Inquieta 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
8 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.