Muzeum Puszkina przygotowuje projekty z Grecją i Wielką Brytanią.

Dyrektor Państwowego Muzeum Sztuk Pięknych. A.S. Puszkina Marina Loshak powiedziała Rosyjskiej Agencji Prasowej TASS, że przygotowywane są wspólne projekty z Grecją i Wielką Brytanią. Jeden z nich - "Skarby Akrotiri" -koncentruje się na cywilizacji minojskiej (lub kreto-mykeńskiej, obejmującej okres 2700-1400 p.n.e) i ma być zaprezentowany w ramach szczególnego roku w historii Rosji i Grecji w 2021 roku.

„Będzie to światowa premiera jednego z największych skarbów światowej kultury. Tę wyspę nawiedziła ta sama klęska żywiołowa, co kiedyś Pompeje. Jednak tutaj mamy do czynienia ze znacznie starszą kulturą, praktycznie nieznaną społeczności światowej. Niewiele rzeczy pozostało znanych, są to trzy freski i trochę ceramiki. Niektórzy naukowcy uważają, że to, co zostało znalezione, to pozostałości Atlantydy" - powiedziała dyrektor Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina w Moskwie.

W 2023 r. Muzeum Puszkina i Londyńska Galeria Narodowa przewidują równoległe prowadzenie dwuczęściowego projektu poświęconego postimpresjonizmowi. Według Loshak, to właśnie ta wystawa ma otworzyć galerię sztuki impresjonistów i postimpresjonistów w ramach miasta muzealnego Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina w Moskwie.

Autor: 
СОФИЯ БАРЫШЕВА , Tłum. Paulina Zbieć

Komentarze

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.