Vive la France! Valentina wygrywa Eurowizję Junior

Tegoroczna edycja słynnego konkursu dla dzieci przeszła już do historii. Zwyciężczynią Eurowizji Junior 2020 jest 11-letnia Valentina Tronel z Francji, która zaśpiewała piosenkę pt. J’imagine”.

Gospodarzem 18. edycji konkursu była Polska, gdyż jego ubiegłoroczną edycję wygrała reprezentująca nasz kraj Viki Gabor. Tej samej sztuki nie udało się dokonać w tym roku 10-letniej Alicji Tracz, która z piosenką  „I’ll be standing” zajęła dopiero dziewiątą lokatę. Jednogłośne zwycięstwo odniosła młoda wokalistka z Francji Valentina Tronel. Podbiła ona serca Europejczyków i mieszkańców reszty świata piosenką „J’imagine”, opowiadającą o sile wyobraźni i spełnianiu marzeń. Jej występ, po zsumowaniu głosów jurorów i internautów, został oceniony na 200 punktów.

Tegoroczny konkurs okazał się wyjątkowy z dwóch względów. Po raz pierwszy w historii finał Eurowizji Junior organizowany był drugi raz z rzędu w tym samym państwie – Polsce. Z racji licznych restrykcji sanitarnych z powodu pandemii, tym razem w formie zdalnej, co również jest swoistym ewenementem w dziejach Eurowizji. Prowadzący z siedziby TVP w Warszawie zapowiadali występy, które odbywały się na żywo w studiach telewizyjnych każdego z dwunastu uczestniczących krajów. Największą radość mogły jednak uwiecznić kamery we Francji, bo to właśnie ona będzie przyszłorocznym gospodarzem Eurowizji Junior.

Valentina, chapeau bas!

Autor: 
Sebastian Pawlaczyk
Źródło: 

-

Komentarze

Wysłane przez Mikimouse (niezweryfikowany) w
Typowe polaczki tylko żeby oni wygrywali. 2 wygrane z rzędu nie starczają? Mi się podoba piosenka i cieszę się że to ona wygrała

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
12 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.