Festiwal Hyères 2021: Louis Trotter, Dominique Issermann i Christian Louboutin przewodniczącymi jury

Festiwal mody i fotografii w Hyères będzie się odbywał od 14 do 17 października. Kompozycja jury festiwalu oraz imiona jego finalistów właśnie zostały ogłoszone.

Podczas opublikowanej potem na facebookowym fanpage’u Madame Figaro transmisji na żywo prosto z Villi Noailles, dyrektor Festiwalu mody i fotografii w Hyères, Jean-Pierre Blanc, ogłosił kompozycję jury, nazwiska przewodniczących, jak i nazwiska finalistów konkursu mody, fotografii i akcesoriów modowych tej 36 edycji festiwalu, która będzie miała miejsce od 14 do 17 października 2021 roku.

Troje prestiżowych przewodniczących

Do poprowadzenia najnowszego konkursu modowego, poświęconego twórczości młodych, dzięki któremu mogły być odkryte takie talenty jak Anthony Vaccarello (Saint Laurent), czy Julien Dossena (Paco Rabanne), Jean-Pierre Blanc powołał na przewodniczącą komisji Louise Trotter (jedynego obecnego z powodu kryzysu sanitarnego przewodniczącego komisji podczas transmisji na żywo w Villi Noailles). Brytyjska stylistka jest od 2018 roku dyrektorką artystyczną domu Lacoste, gdzie nadaje formę swojemu minimalistycznemu podejściu do mody.

Do przewodzenia jury w kategorii fotografii została powołana Dominique Issermann. Ta artystka, jedna z najbardziej znanych fotografów modowych na świecie, nagrodzona w 1988 Oscarem za najlepsze zdjęcia modowe, słynie najbardziej ze swoich czarno-białych portretów gwiazd wybiegu i kina. I wreszcie Christian Louboutin, światowej sławy francuski szewc, założyciel marki o tej samej nazwie, tworzącej kultowe buty z czerwoną podeszwą, noszone przez wielkie osobowości z całego świata, jak na przykład Arielle Dombasle, Dita Von Teese, Elisa Sednaoui czy Farida Kelfa został powołany jako przewodniczący jury od akcesoriów mody.

Eklektyczne występy

Następnie jury ogłosiło listę finalistów, dziesięciu do każdej kategorii. Żeby nie były to tylko suche informacje, zorganizowano również dla obecnych serię występów, które wypełniły całe popołudnie: francuska aktorka Céleste Brunnquell czytała poezję Marie-Laure de Noailles o porach roku, występ marsylczyków, wśród których znaleźli się Remi Girard, Mohamed Soumah, Ibrahima Camara, Vivien Dumoutiers, Abdelkader Zenati, Amine Azira, Bassamba Camara oraz koncert autorki-kompozytorki oraz wykonawcy Claire Laffut. Nie zapominając oczywiście o gramofonach, czyli didżejce francuskiej Jeunes Pouces. Wszyscy artyści nosili Channel i Lacoste. When fashion meets art...

Autor: 
Marie-Sophie N’Diaye / Tłumaczenie: Aleksandra Kaszubowska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
10 + 10 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.