W Belgradzie zainaugurowano 51. Bitef Festiwal

Belgradzka publiczność miała okazję wziąć udział w spektaklu teatralnym, w którym 27 aktorów grało nieprzerwanie przez prawie 24 godziny.W sobotni wieczór w Centrum Sava belgijski reżyser Jan Fabre oficjalnie otworzył 51. Bitef Festiwal.

"Piękno, nawet wtedy, gdy wywołuje zamieszanie i wykorzystuje subwersję, zawsze przynosi wiadomość o pojednaniu. Kłaniam się Państwu i otwieram 51. Bitef Festiwal. Witam przybyłych ze wszystkich zakątków świata. Powodzenia", powiedział w przeddzień rozpoczęcia swojego 24-godzinnego przedstawienia Olimp: Na chwałę tragedii".

Publiczność w wielkiej sali Centrum tylko słyszała głos reżysera, bo zdecydowano, że nikt z wykonawców nie pojawi się na scenie.

Po Berlinie, Jerozolimie, Atenach i Avionie wyłącznie w Belgradzie publiczność miała okazję wziąć udział w spektaklu teatralnym, w którym 27 artystów grało przez prawie 24 godziny bez przerwy, przekraczając wszystkie granice psychofizycznej wytrzymałości człowieka.

Spektakl trwał pełne 24 godziny ; oparty był na mitologii greckiej (całej) przedstawionej w sposób, w jaki zrobił to w swoich eposach Homer i starożytni dramaturdzy Eshil, Sofokles i Euripides.

 

Zarezerwowano przestrzeń na 24-godzinny pobyt

Dla oglądających przygotowano wszystko, co było potrzebne, by mogli spędzić jeden dzień na festiwalu : łóżka, restauracje i snack-bar, strefę relaksu Sensa, a także wi-fi i strefę doładowań.

Jan Fabre przyjechał do Belgradu z jednym z najbardziej znaczących dzieł scenicznych, wykonywanych na początku XXI wieku.

Belgijski krytyk Freddie De Kreuz powiedział, że historia teatru od teraz dzielić się będzie na okres przed i po spektaklu Fabre`a.

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

Agencija

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.