Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - jak to być Idiotą w okresie zamordowania Ferdynanda?

Sztuka teatralna miała swoją premierę 27 czerwca 2017 roku. Reżyserią zajął się Andrzej Domalik. Można ją zobaczyć w teatrze “Och Teatr” mieszczący się w Warszawie. W ostatni weekend po raz kolejny mieliśmy szansę poczuć atmosferę komedii dell’arte,a po części farsę.

Obsada była zróżnicowana. Można było ujrzeć aktorów starszego, jak i młodszego pokolenia. Występowali: Zbigniew Zamachowski, Milena Suszyńska (aktorka Teatru Narodowego),Marcin Bubółka,Krzysztof Dracz,Mirosław Kropielnicki,Henryk Simon (aktor Teatru Narodowego,Michał Zieliński.

Jednostka i wielka historia, te słowa wpasowują się w przedstawioną historię. Szwejk nie orientuje się co dookoła niego się dzieje. Mamy czas gdzie zamordowano arcyksięcia Ferdynanda i porządek świata zaczyna upadać. Główny bohater zachowuje się jakby nic się nie działo. Jest po prostu sobą. Trafia do wojska i gorliwie wykonuje swoje obowiązki, łączy je z poczciwością. Przez swoje zachowanie doprowadza do zabawnych sytuacji. Do czego może prowadzić jego głupota?

Historia o Szwejku to jedna z najsłynniejszych na świecie. Minęło od jej wydania prawie stulecie, ale czuć, że jest ona ponadczasowa. Doczekała się wielu adaptacji,ekranizacji i co ciekawe została przetłumaczona ona, aż na 57 języków.

Spektakl rozpoczyna się dość niecodziennie,ponieważ na hol wybiegają aktorzy i informują nas o zamordowaniu Ferdynanda. Rozdają niemiecką gazetę z dnia 28 czerwca 1914, czyli adekwatną do sytuacji. Ironia i sarkazm idealnie odwzorowuje charaktery postaci. Szwejk na samym początku wstępuje do wojska i tak pokazane są szeregi zabawnych sytuacji takich jak badanie w szpitalu psychiatrycznym,modlitwa w kościele u pijanego księdza, czy kradzieży psa.

 

Autor: 
Weronika Szczechowska

Komentarze

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Really when someone doesn't know then its up to other viewers that they will assist, <br> <br> so here it happens.<br> <br> <br> <br> Feel free to surf to my homepage: <a href="https://www.reverseagingclinic.com/">feng shui</a>

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Good article. I will be experiencing many of these issues as well..<br> <br> <br> <br> <br> <br> my blog post; feng shui - https://www.reverseagingclinic.com/

Wysłane przez Watson (niezweryfikowany) w
Hi, We'd like to introduce to you our explainer video service which we feel can benefit your site art.e-magnes.pl. Check out some of our existing videos here: https://www.youtube.com/watch?v=zvGF7uRfH04 https://www.youtube.com/watch?v=cZPsp217Iik https://www.youtube.com/watch?v=JHfnqS2zpU8 They can show a solution to a problem or simply promote one of your products or services. Our prices (in USD) are as follows depending on video length: 1 minute = $239 1-2 minutes = $339 2-3 minutes = $449 If this is something you would like to discuss further, don't hesitate to get in touch. Kind Regards, Steve

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
5 + 12 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.