Polska w finale Eurowizji

W Kijowie odbył się pierwszy z dwóch półfinałowych koncertów 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. Reprezentująca Polskę z piosenką "Flashlight" Kasia Moś zachwyciła zarówno internautów, jak i telewidzów, dzięki czemu znalazła się w finale. O tym, jak poradzi sobie w ostatecznym starciu, dowiemy się w sobotę 13 maja.

We wtorkowym półfinale, który uświetnił popis talentu Jamali - zeszłorocznej zwyciężczyni konkursu, wystąpiło łącznie 18 wokalistów. Z numerem 11 zaśpiewała reprezentująca Polskę Kasia Moś z piosenką "Flashlight". Nasza rodaczka podbiła serca zarówno internautów, jak i głosujących przed telewizorami widzów i zakwalifikowała się do finału, który zaplanowano na sobotę 13 maja. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Katarzyna Moś pochodzi z muzykalnej rodziny. Jest córką Marka Mosia, dyrygenta Orkiestry Aukso, i Joanny Moś, która przez lata grała na altówce. Ma o dwa lata starszego brata Mateusza, który również zajmuje się muzyką. To właśnie on akompaniował jej na skrzypcach podczas półfinału w Kijowie.

Moś ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie wiolonczeli i fortepianu. Jest także absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Oprócz niej w finale posłuchamy reprezentantów m.in. Grecji, Mołdawii, Ukrainy, Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Armenii, Azerbejdżanu, Szwecji, Australii, Cypru i Belgii.

W czwartek przed nami drugi półfinał Eurowizji, podczas którego swoich kandydatów zaprezentują kolejno Serbia, Austria, Macedonia, Malta, Rumunia, Holandia, Węgry, Dania, Irlandia, San Marino, Chorwacja, Norwegia, Szwajcaria, Białoruś, Bułgaria, Litwa, Estonia i Izrael. Transmisję z koncertu wymietuje TVP1 o godz. 21:00.

Autor: 
--------------
Źródło: 

-------------

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
11 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.