Winyl po raz pierwszy bezkonkurencyjny wobec kompaktu

Przemysł muzyczny jest cały czas w procesie ciągłych zmian. I nawet mimo rewolucji, jaką wywołał Internet, jego rozwój gwałtownie przyspieszył. Przewidywanie trendów zanim jeszcze wejdą w życie wydaje się trudne. Jest ono jednak możliwe dzięki trafnemu spojrzeniu oraz umiejętności właściwego analizowania faktów.

W ostatnim czasie pojawił się trend, który niespodziewanie objął swoim zasięgiem dużą część przemysłu muzycznego. Chodzi o odrodzenie się analogowego zapisu dźwięku - płyty winylowej. Wynalezienie cyfrowego zapisu dźwięku oraz późniejsze pojawienie się plików MP3 oraz Internetu bardzo mocno wpłynęło na przemysł muzyczny. Jednak nie przyćmiło analogowego świata. Jedno z ostatnich badań przeprowadzonych przez Entertainment Retail Association (ERA), niezaprzeczalnie potwierdza ten fakt. Otóż, jak podaje, zysk ze sprzedaży winyli w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 2 tygodni przewyższył zysk pochodzący z płyt CD. Proporcjonalnie £2.4 ($3.03) miliony oraz £2.1 ($2.64) miliony.

Jest to pierwszy taki przypadek w historii muzyki (oczywiście od momentu pojawienia się cyfrowego zapisu dźwięku) wynikający z drastycznie słabnącej sprzedaży płyt kompaktowych. Przyczyniła się do tego zwiększona dostępność winyli w odpowiedzi na zapotrzebowanie. Pierwsze oznaki sugerujące nadchodzącą zmianę pojawiły się już 2015 roku wraz z odkryciem pokazującym, że sprzedaż winyli przewyższyła przychód z serwisów strumieniujących, takich jak Spotify, YouTube, VEVO i SoundCloud.

Tłumaczenie: Klaudia Bochra

Źródło: http://dancingastronaut.com/2016/12/uk-vinyl-sales-top-digital-sales-first-time-ever/

Komentarze

Wysłane przez usoijepu (niezweryfikowany) w
http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin 500mg Dosage <a href="http://mewkid.net/who-is-xandra/">Amoxicillin 500mg Capsules</a> stf.skoh.art.e-magnes.pl.xzy.re http://mewkid.net/who-is-xandra/

Wysłane przez iculiosibowu (niezweryfikowany) w
http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin 500mg Capsules <a href="http://mewkid.net/who-is-xandra/">Buy Amoxicillin Online Without Prescription</a> cft.rgfh.art.e-magnes.pl.gkt.tg http://mewkid.net/who-is-xandra/

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.