Tupac, Journey i Pearl Jam zostaną uhonorowani przez organizację Rock And Roll Hall Of Fame

Wiosną 2017 roku na liście artystów wyróżnionych przez Rock And Roll Hall Of Fame pojawią się nowi kandydaci: Tupac Shakur, Journey oraz Joan Baez. Są to kolejni artyści, którzy tak jak ELO, Pearl Jam i Yes dołączą do słynnego kanonu muzyki rockowej.

Informacja z ostatniej chwili: w przyszłym roku ukaże się Chic, najnowszy album Nile’a Rodgersa, który również zostanie wyróżniony oraz otrzyma nagrodę Award For Musical Excellence.

W tym roku także fani mogli wziąć udział w procesie głosowania. Oddano 800 głosów, które zostały uwzględnione przez specjalistów od przemysłu muzycznego, historyków muzycznych oraz artystów. Dodatkowo w trakcie ceremonii zostaną wyróżnieni tylko poszczególni artyści z zespołów muzycznych. Na przykład, wkład Steve’a Perriego z grupy Journey zostanie zakwalifikowany. Również założyciele zespołu ELO: Jeff Lynne, Roy Wood, Bev Bevan i Richard Tandy zostaną osobno wyróżnieni w trakcie wydarzenia. Dwóch z pięciu perkusistów Pearl Jam, Matt Cameron i David Krusen, również przejdzie w tym roku eliminację.

Kolejni zasłużeni artyści, czekający na wyróżnienie w kolejnych latach to Kraftwerk, Janet Jackson i Depeche Mode. Ceremonia 2017 Rock and Roll Hall of Fame odbędzie się 7 Kwietnia w Barclay’s Center in Brooklyn. Wydarzenie będzie transmitowane wiosną na HBO.

Tłumaczenie: Klaudia Bochra

Źródło: http://dancingastronaut.com/2016/12/tupac-journey-pearl-jam-among-list-2017-rock-roll-hall-fame-inductees/

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
20 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.