Pirat filmów online otrzymał karę miliona dolarów za kradzież i rozprowadzenie Zjawy oraz Fistaszków

31-letni pracownik 20th Century Fox ukradł kopie filmu.

 

W grudniu mieszkaniec Kalifornii ukradł i rozprowadził kopie Zjawy wytwórni 20th Century Fox na sześć dni przed premierą filmu - nałożono na niego karę 1,12 miliona dolarów.

31-latek przyznał się do kradzieży filmu reżyserii Alejandro González Iñárritu oraz do kradzieży Fistaszków i umieszczenia obu filmów nielegalnie w sieci.

Sędzia sądu federalnego oskarżył go o poważne przestępstwo z tytułu naruszenia praw autorskich po tym, jak ukradł promocyjną kopię filmu udostępnianą krytykom przed oficjalną premierą podczas pracy dla studio ubiegłego roku. Obok grzywny sędzia skazał go na 8-miesięczny areszt domowy w zawieszeniu na dwa lata.

Ponad milion użytkowników pobrało Zjawę w ciągu szcześciu tygodniu. Za rolę w tym filmie Leonardo DiCaprio zdobył pierwszego Oscara.

Eileen M. Decker, prawnik stanu Kalifornia, powiedziała: „Działania oskarżonego przyczyniły się do wielu szkód dla studia filmowego, a fakt, iż pozwany pracował wtedy dla studia czyni ów przestępstwo poważniejszym”.

Dochód z filmu Zjawa wyniósł 533 milionów dolarów, a Fistaszków 246,2 miliony.

Autor:Jacob Stolworthy

Tłumaczenie: Daria Skrzypczak

Źródło: http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/the-revenant-the-peanuts-movie-film-piracy-illegal-leonardo-dicaprio-a7340546.html

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
9 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.