Holenderski rząd umożliwił 3500 fanom oglądanie Konkursu Piosenki Eurowizji

Konkurs Piosenki Eurowizji otrzymał pozwolenie na oglądanie dla 3500 fanów w ramach procesu prowadzonego przez holenderski rząd.

Coroczna muzyczna ekstrawagancja odbędzie się w maju na hali Ahoy Arena w Rotterdamie, po odwołaniu w zeszłym roku. Zgodnie z planem sala byłaby w połowie zapełniona, a fani będą potrzebować negatywnego testu Covid, zanim zostaną wpuszczeni. Organizatorzy Eurowizji z zadowoleniem przyjęli decyzję i zapowiedzieli, że rozważą dostępne obecnie opcje.

Powiedzieli, że podadzą więcej szczegółów w nadchodzących tygodniach, w jaki sposób możemy bezpiecznie przyjmować widzów do hali Ahoy w Rotterdamie, jeśli sytuacja na to pozwoli. Dodali, że zdrowie i bezpieczeństwo uczestników pozostaje naszym priorytetem, a wszyscy artyści i ich delegacje będą przestrzegać ścisłego protokołu. Ogłoszenie nastąpiło po podobnym procesie z udziałem 1500 fanów na festiwalu muzycznym pod Amsterdamem w marcu. Podczas gdy 5000 widzów mogło kibicować Holandii w sobotnich kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Jednak w zeszłym tygodniu premier Mark Rutte powiedział, że ogólnokrajowa godzina policyjna i inne ograniczenia dotyczące koronawirusa zostaną przedłużone o trzy tygodnie do końca kwietnia. Ostateczne ustalenia dotyczące Eurowizji zostaną potwierdzone pod koniec miesiąca i nadal mogą zostać ograniczone, jeśli nastąpi nowy szczyt infekcji. Eurowizja odbędzie się w dniach 18-22 maja, a organizatorzy wcześniej określili cztery możliwe scenariusze. Począwszy od normalnej inscenizacji pełnego programu, a skończywszy na wcześniej nagranych występach bez widowni na żywo. James Newman, który w zeszłym roku miał reprezentować Wielką Brytanię, powróci na tegoroczny konkurs z piosenką o nazwie Embers.

Wystąpi przeciwko śpiewakom z 38 innych narodów. Jednak zagraniczni kibice raczej nie będą mogli wziąć udziału ze względu na międzynarodowe ograniczenia dotyczące podróży. Finał Eurowizji odbędzie się w tym samym czasie co festiwal w Glastonbury, z udziałem takich gwiazd jak: Coldplay, Haim i Jorja Smith. Kiedy Eurowizja wskazała na konflikt w mediach społecznościowych, festiwal odpowiedział mówiąc, że w pełni popiera ludzi, którzy oglądają oba.

Autor: 
BBC / Tłumaczenie: Oliwia Starzyńska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
3 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.