Grafik Nick Barclay przedstawia kultowe filmy za pomocą samych kółek.

Kinomani świata, proponujemy wam wyzwanie - czy bylibyście w stanie rozpoznać tytuł serii kultowych filmów widząc minimalistyczne plakaty przedstawiające wyłącznie okręgi?

Nick Barclay w swojej twórczości łączy pasję do grafiki i kina, a tworząc plakaty, w których pojawiają się tylko koła, jest w stanie oddać istotę kilku kultowych filmów, które były (i nadal są) prawdziwymi arcydziełami.

MatrixHarry Potter lub Forrest Gumpto tylko niektóre z historii, które przeszły przez minimalistyczny i geometryczny filtr Barclaya. Autor odłożył na bok powagę po jego ostatnich pracach, pokazujących objawy depresji, po to by zająć się geometrycznymi wzorami.

Ta seria jest trochę lżejsza i nie ma w niej innych figur geometrycznych niż koła. Każdy film jest skondensowany do jednego lub kilku kółek w różnych kolorach i rozmiarach, które mają reprezentować fabułę lub jakąś łatwo rozpoznawalną scenę.

Na plakatach Barclay'a możemy cieszyć się wspomnieniami z naszych ulubionych filmów.

„Wpadłem na ten pomysł, kiedy oglądałem i znienawidziłemInterstellar . Zacząłem się zastanawiać, jak w filmie2001: Odyseja Kosmicznakoło może stać się głównym bohaterem filmu. Chciałem więc zobaczyć, jak wiele popularnych filmów mógłbym zamienić w koła, tak żeby każdy mógł je skojarzyć ”.wyjaśnia artysta.

Nick wyznaje, że jego ulubionym plakatem byłby Łowca jeleni, ponieważ uwielbia jego kompozycję i, podobnie jak w przypadku innych jego prac, pokazuje naprawdę mocną część filmu.

„Lubię myśleć, że ludzie je zobaczą i dostrzegą humor, ale nadal będą oglądać film lub mieć ten moment 'ahaaa' ', kiedy zdadzą sobie sprawę, co reprezentuje każdy plakat”..

Barclay łączy kino, zabawę, pasję i uczucia w dziele wywołujące wrażenia krążące po linii, która tworzy idealne koło.

[Galerię zdjęć prac Nicka Barclaya można zobaczyć na dole artykułu]

Tłumaczyła Dominika Fijołek

Autor: 
Luiki Alonso
Źródło: 

El diseñador Nick Barclay representa icónicas películas en carteles hechos solo con círculos - Cultura Inquieta

Więcej zdjęć: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
11 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.