Ironiczne ilustracje kanadyjskiego Burnt Toast

Przedstawiamy mistrza w tej sztuce - Burnt Toast. Burnt Toast Creative jest pseudonimem artystycznym kanadyjskiego ilustratora Scotta Martina. Scott pracował z takimi firmami jak Facebook, Samsung czy Google.

W jego twórczości najbardziej podoba nam się jego zwyczajowa gama kolorów, która mimo sarkastycznego i niezbyt przesłodzonego przekazu, wprawia w dobry humor. Jego ilustracje to grafiki wektorowe, cechują się zaokrąglonymi formami.

„Dla artysty bycie normalnym to katastrofa” - powiedział Jonas Mekas.  Scott Martin wziął to sobie do serca. Jego grafiki cechuje lekceważące i ironiczne podejście, które w połączeniu z minimalistycznym i kolorowym stylem sprawia, że są zabawne, a jednocześnie też trochę dziwaczne.

Jego ulubionymi tematami jest świat pracy (a w szczególności relacje projektant / klient) i portale społecznościowe, ale nie pogardzi też dygresją w dziedzinie miłości, z przyjaznymi parami, które oddają się ich szaleństwu. Prawda jest taka, że jego prace nie mogą nam się już bardziej podobać.

Autor: 
Astrolábica Tłumaczenie Dominika Fijołek
Źródło: 

Ironía y buen humor en las viñetas del canadiense Burnt Toast - Cultura Inquieta

Więcej zdjęć: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.