Rusza jesienna trasa koncertowa zespołu Scooter

Rusza jesienna trasa koncertowa zespołu Scooter

Już od jesieni rusza trasa koncertowa dla fanów zespołu muzycznego z Niemiec. Początkowo koncerty miały się odbyć na wiosnę, lecz z powodu pandemii koronawirusa zostały odwołane.

 

Trasa koncertowa na jesień zaplanowana jest w następujących miastach:

  • Warszawa-28.10 Hala COS Towar
  • Katowice- 30.10 Hala Widowiskowo-Sportowa SPODEK
  • Wrocław-7.11 Hala Stulecia

Warto przypomnieć, że w 2019 roku w tych miastach odbyły już koncerty: dwa w Warszawie, jeden w Katowicach i jeden we Wrocławiu.

Kilka słów o zespole:

Zespół pochodzi z Hamburga (Niemcy). Początek kariery tej formacji miał miejsce w 1993 roku. Obecnie grupa składa się z wokalisty H.P. Baxxtera oraz klawiszowców Michaela Simona, Etnika Zatariego i producenta Sebastiana Schilde. Muzyka, jaką tworzą jest połączeniem gatunków dance, rave, breakbeat, hardcore, happy hardcore, trance i techno. Pierwszy ich singiel „Hyper, hyper” odniósł ogromny sukces zajmując drugie miejsce w krajowej liście przebojów. Powstał w wyniku freestyle’u H.P. Baxxtera do tanecznego utworu instrumentalnego. Od momentu powstania wydali 20 albumów studyjnych. Ich ostatni album z okazji 25-lecia swojej działalności był wydany w 2017 roku pt. „100% Scooter (25 Years Wild & Wicked)”. Album zawiera 3 krążki CD na każdym z nich znajdziemy zbiór największych hitów niezniszczalnych mistrzów hardcore techno. Największymi ich hitami są m.in. „How much is the fish”, „Maria”, „One” czy „The Logical Song”. Podczas koncertu na Krymie w sierpniu 2017 r. członkowie zespołu Scooter znaleźli się w poważnych tarapatach. Za nielegalne przekroczenie granic terytorium, według prawa ukraińskiego, muzykom grozi do 8 lat więzienia.

Autor: 
Piotr Franiczek

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 12 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.