Dyrektor Soboru Mądrości Bożej w Kijowie przedstawiła warunki Eurowizji

Kierownictwo ukraińskiego muzeum państwowego Soboru Mądrości Bożej przedstawiło warunki, pod którymi jego przestrzeń może być wykorzystywana na ceremonię otwarcia Eurowizji 2017. Informuje o tym kijowskie wydanie „Dzień”.

”Przyjeżdżali do nas przedstawiciele komitetu organizacyjnego konkrsu, obeszli muzeum, popatrzyli. Odpowiedziałam im jasno: żadnej muzyki, tańców, głośnych występów być tutaj nie może! Wydaje mi się, że chodzi tutaj o zamknięte przyjęcie dla VIP-ów dla niewielkiej liczby osób – to wszystko, co może tutaj mieć miejsce”, - opowiedziała dyrektor muzeum Nela Kukowalska.

Dodała, że przedsięwzięcie na obszarze muzeum nie powinno trwać dłużej niż półtorej godziny, i podkreśliła, że Sobór Sofijski w żadnym wypadku nie będzie się angażował.

Według Kukowalskiej, nie widziała ona jeszcze dokumentów, regulujących pomysł przeprowadzenia konkursu. „Jeżeli będzie się planować coś, co choć trochę będzie szkodzić zabytkom oraz miejscu, ja pierwsza stanę w obronie soboru”, - poinformowała dyrektor muzeum.

21. września media ogłosiły decyzję Ukrainy o przeprowadzeniu ceremonii otwarcia Eurowizji 2017 na terytorium Soboru Mądrości Bożej.

Sobór Mądrości Bożej – jedna z głównych atrakcji stolicy Ukrainy. Został założony w 1037 roku. W 1990 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO.

Tłumaczyła: Karina Horzelska

Źródło: https://lenta.ru/news/2016/09/22/es/

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.